City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

قله مهرچال

(99 رای)


روستاي امامه  از توابع رودبار قصران مبدأ صعود به سه قله؛ مهرچال، پيرزن کلون و هم‌هن است. مهرچال با ارتفاع ۳۹۲۰ متر، بلند‌ترين قله از اين قلل سه‌گانه است که با يک خط الرأس نعلي شکل به‌هم متصل شده‌اند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • قله مهرچال
 • قله مهرچال
 • قله مهرچال
 • قله مهرچال
قله مهرچال قله مهرچال قله مهرچال قله مهرچال مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»قله مهرچال در رشته کوه های البرز مرکزی، شمال آبادی های امامی و کُند، حد فاصل دشت لار و منطقه کوه های لواسانات قرار دارد. مهرچال مرتفع ترین قله رشته کوه لواسانات است. این قله از سمت شمال به قله پیرزن کلوم و از سمت شرق به قلل آتشکوه و ریزان متصل میباشد. جناح شمال شرقی قله دشت لار است و دامنه های جنوبی آن توسط دیواره های بلنی به دشت راحت آباد و کُندبالا می رسد.

 • ویژگی ها

  برای صعود به قله‌ مهر چال باید خود را به دره باغ تنگه در بالای امامه رسانده و با حرکت روی یال جنوبی به سمت شمال حرکت کنید. در این مسیر بعد از گذشتن از قلعه مازیار و با کمی ارتفاع گرفتن و پس از آن با تراورس کردن دامنه کوه‌ها به سمت شمال و شمال شرق، به دشت مهرچال می‌رسید. دشتی کوچک که رودخانه زیبایی نیز در وسط آن جریان دارد. سطح هموار در میانه دشت مکان مناسبی برای استراحت یا کمپینگ است. از این دشت، مسیر هر سه قله جدا می‌شود. یال منتهی به دو قله پیرزن کلون و هم‌هن در سمت غرب کاملاً مشخص بوده و قله مهرچال نیز با یک تراورس کوچک به سمت شرق نمایان می‌گردد.
 • زمان مناسب بازدید

  بهترین زمان برای صعود به قله مهرچال اواخر خرداد ماه و اوایل تیر ماه می باشد.
 • پیشنهاد ویژه

  مهرچال چون سایر قلل البرز مرکزی درمعرض وزش شدید بادِ توام با برف سنگین است. صعود از طریق دره امامه خطرناک و بهمین گیر می باشد. یال های شمالی مهرچال از طریق قله پیرزن کلوم و هم هن از آبادی امامه مسیرهای مناسبی برای صعود زمستانی به این قلل به شمار می روند.
 • شرایط استفاده

  مدت زمان کوهپیمایی از روستا تا دشت مهرچال حدود ۳ ساعت و زمان صعود از دشت مهرچال برای سه قله مهرچال، پیرزن کلون و هم‌هن به ترتیب ۳، ۲ و ۱ ساعت با حرکت نرمال می‌باشد. مسیر و زمان‌های ذکر شده برای این قله‌ها مربوط به صعودهای تابستانی بوده و مسیر زمستانی صعود به این قله‌ها متفاوت است.
 • سایر اطلاعات

  قله مهر چال علی‌رغم ارتفاع 3912 متری، به دلیل مسیر طولانی و شیب‌های کم و بیش زیاد در مسیر، یکی از قلل مشکل و نسبتاً ناشناخته البرز مرکزی محسوب می‌شود و از بسیاری قلل هم‌ارتفاع خود سرسخت‌تر است.
 • منبع

  گروه کوهنوردی همت شیران
  کوهنوردی، نشاط زندگی
  روزنامه ایران، ویژه نامه چمدان
 • مسیر پیاده روی برای صعود به قله‌ مهر چال باید خود را به دره باغ تنگه در بالای امامه رسانده و با حرکت روی یال جنوبی به سمت شمال حرکت کنید. در این مسیر بعد از گذشتن از قلعه مازیار و با کمی ارتفاع گرفتن و پس از آن با تراورس کردن دامنه کوه‌ها به سمت شمال و شمال شرق، به دشت مهرچال می‌رسید. دشتی کوچک که رودخانه زیبایی نیز در وسط آن جریان دارد. سطح هموار در میانه دشت مکان مناسبی برای استراحت یا کمپینگ است. از این دشت، مسیر هر سه قله جدا می‌شود. یال منتهی به دو قله پیرزن کلون و هم‌هن در سمت غرب کاملاً مشخص بوده و قله مهرچال نیز با یک تراورس کوچک به سمت شرق نمایان می‌گردد.
 • مسیر خودروی شخصی از طریق بزرگراه شهید بابایی- شرق و یا مسیرهای جایگزین، خود را به میدان لشکرک (میدان قائم) رسانده و از آنجا وارد جاده فشم شوید. ب پس از حدود ۱۵ کیلومتر رانندگی (۳ کیلومتر بعد از سه راهی اوشان)، تابلوی روستای امامه در سمت راست جاده نمایان است. از سر جاده تا میدان امامه بالا حدود ۷ کیلومتر راه در یک جاده کوهستانی و پیچ در پیچ در پیش دارید. کمی قبل از ورود به روستا، به یک سه راهی می‌رسید که مسیر مستقیم (خیابان گلزار) شما را به مرکز روستا و میدان امامه بالا رسانده و راه سمت چپ (۲۵ متری مهرچال) شما را به باغ تنگه و پس از آن به جاده راحت آباد می‌رساند.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

مهر چال روستاي امامه کوهنوردي قله مهر چال روستاي امامه مهر چال کوهنوردي مهر چال قله روستاي امامه مهر چال مهر چال کوهنوردي روستاي امامه قله کوهنوردي مهر چال کوهنوردي روستاي امامه کوهنوردي قله قله مهر چال قله روستاي امامه قله کوهنوردي مهر چال روستاي امامه کوهنوردي مهر چال روستاي امامه قله مهر چال کوهنوردي روستاي امامه مهر چال کوهنوردي قله مهر چال قله روستاي امامه مهر چال قله کوهنوردي روستاي امامه مهر چال کوهنوردي روستاي امامه مهر چال قله روستاي امامه کوهنوردي قله روستاي امامه کوهنوردي مهر چال روستاي امامه قله مهر چال روستاي امامه قله کوهنوردي کوهنوردي مهر چال روستاي امامه کوهنوردي مهر چال قله کوهنوردي روستاي امامه مهر چال کوهنوردي روستاي امامه قله کوهنوردي قله مهر چال کوهنوردي قله روستاي امامه قله مهر چال روستاي امامه قله مهر چال کوهنوردي قله روستاي امامه مهر چال قله روستاي امامه کوهنوردي قله کوهنوردي مهر چال قله کوهنوردي روستاي امامه مهر چال روستاي امامه کوهنوردي قله مهر چال کوهنوردي قله روستاي امامه مهر چال قله روستاي امامه کوهنوردي مهر چال کوهنوردي روستاي امامه قله مهر چال کوهنوردي قله روستاي امامه مهر چال روستاي امامه قله کوهنوردي روستاي امامه مهر چال کوهنوردي قله روستاي امامه مهر چال قله کوهنوردي روستاي امامه کوهنوردي قله مهر چال روستاي امامه کوهنوردي مهر چال قله