City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

منطقه حفاظت شده کوه جوپار

(30 رای)


منطقه حفاظت شده جوپار در جنوب شهر کرمان واقع شده و از جاذبه هاي طبيعي اين استان به شمار مي رود. منطقه حفاظت شده کوه جوپار از شمال به شهرهاي ماهان و جوپار، از غرب به روستاي بهرامجرد و از جنوب غربي به راه آهن کرمان بم منتهي مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • منطقه حفاظت شده کوه جوپار
 • منطقه حفاظت شده کوه جوپار
 • منطقه حفاظت شده کوه جوپار
 • منطقه حفاظت شده کوه جوپار
منطقه حفاظت شده کوه جوپار منطقه حفاظت شده کوه جوپار منطقه حفاظت شده کوه جوپار منطقه حفاظت شده کوه جوپار مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : ایران - کرمان - جوپار ۴۳ کیلومتری جنوب شهر کرمان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»پست ترین نقطه منطقه حفاظت شده کوه جوپار با ارتفاع ۱۸۰۰ متر از سطح دریا و بلندترین نقطه، ارتفاعات سه شاخ با ارتفاع ۳۰۰۰ متر از سطح دریا است.

 • ویژگی ها

  منطقه حفاظت شده کوه جوپار دارای رشته کوه مرتفع جوپار با ارتفاع بیش از ۳۰۰۰ متر در مرکز منطقه، و مناطق دشتی در جنوب غربی و غرب منطقه می باشد و هم چنین با دارا بودن پوشش جنگلی و مرتعی انبوه یکی از بهترین مناطق بکر و مستعد استان کرمان بشمار میرود.
 • سیمای عمومی

  ارتفاعات بلند و صخره ای منطقه، زیستگاه مناسبی برای کل و بز وحشی و سایر حیوانات ارتفاع زی است و ارتفاعات کمتر و همچنین مناطق دشتی و تپه ماهورها، زیستگاه بسیار مستعدی برای قوچ و میش، آهو و سایر حیوانات می باشد.
 • زمان مناسب بازدید

  منطقه حفاظت شده کوه جوپار دارای آب و هوایی تقریبا معتدل و در قسمت های مرتفع دارای زمستان های سرد و برفگیر است.
 • سایر اطلاعات

  منابع آبی منطقه حفاظت شده کوه جوپار عبارتند از: چشمه نیو، چشمه خنگستون، چشمه بهارستان، چشمه حسین آباد، چشمه برنجی، چشمه بیدو، چشمه ترجگون، چشمه زارچو، چشمه بیدستون، چشمه سه شاخ، آب جاری ارتفاعات سه شاخ، قنات قلندری و قنات محمدآباد. از چشم اندازهای داخل منطقه می توان دهنه بیدستان در ارتفاعات کوه جوپار را نام برد که درخت بید فراوانی در داخل دهنه دیده می شود.نقاط برفگیر و چشمه سارهای فراوان با پوشش گیاهی و جنگلی از چشم اندازهای منحصر به فرد منطقه می باشد. وضعیت اجتماعی منطقه: این منطقه یکی از مناطق ییلاقی شهرستان کرمان محسوب می شود بطوریکه در فصل تابستان حدود ۲۰ خانوار در داخل آبادی ها و مزارع به منظور امرار معاش زندگی کرده و در زمستان به شهر ماهان یا روستاهای مجاور کوچ می نمایند. شغل و امرار معاش اکثر جوامع محلی داخل و خارج منطقه کشاورزی و دامداری می باشد. وابستگی عمده جوامع محلی به منظور کشاورزی، دامداری و به دلیل خوش آب و هوا بودن منطقه است و عده ای نیز جهت گردش، تفریح و گذران اوقات فراغت در منطقه حضور می یابند. تنها یک مرکز مذهبی در داخل منطقه بنام زیارتگاه بی بی گرامیه وجود دارد.

اماکن مرتبطتگ ها

منطقه حفاظت شده کوه جوپار کرمان منطقه حفاظت شده منطقه کوه جوپار منطقه کرمان حفاظت شده منطقه منطقه کوه جوپار حفاظت شده کرمان کوه جوپار منطقه کوه جوپار حفاظت شده کوه جوپار کرمان کرمان منطقه کرمان حفاظت شده کرمان کوه جوپار منطقه حفاظت شده کوه جوپار منطقه حفاظت شده کرمان منطقه کوه جوپار حفاظت شده منطقه کوه جوپار کرمان منطقه کرمان حفاظت شده منطقه کرمان کوه جوپار حفاظت شده منطقه کوه جوپار حفاظت شده منطقه کرمان حفاظت شده کوه جوپار کرمان حفاظت شده کوه جوپار منطقه حفاظت شده کرمان منطقه حفاظت شده کرمان کوه جوپار کوه جوپار منطقه حفاظت شده کوه جوپار منطقه کرمان کوه جوپار حفاظت شده منطقه کوه جوپار حفاظت شده کرمان کوه جوپار کرمان منطقه کوه جوپار کرمان حفاظت شده کرمان منطقه حفاظت شده کرمان منطقه کوه جوپار کرمان حفاظت شده منطقه کرمان حفاظت شده کوه جوپار کرمان کوه جوپار منطقه کرمان کوه جوپار حفاظت شده منطقه حفاظت شده کوه جوپار کرمان منطقه کوه جوپار کرمان حفاظت شده منطقه کرمان حفاظت شده کوه جوپار منطقه کوه جوپار حفاظت شده کرمان منطقه کوه جوپار کرمان حفاظت شده منطقه حفاظت شده کرمان کوه جوپار حفاظت شده منطقه کوه جوپار کرمان حفاظت شده منطقه کرمان کوه جوپار حفاظت شده کوه جوپار کرمان منطقه حفاظت شده کوه جوپار منطقه کرمان