City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

منطقه شکار ممنوع هشتاد پهلو خرم آباد

(31 رای)


هشتاد پهلو نام کوهی در چهل کیلومتری جنوب غربی خرم آباد مرکز استان لرستان است. رشته کوهی که بخش میانی شهر خرم آباد را در برگرفته ، سفید کوه نام دارد. از نقطه نظر پوشش گياهی، كوههای هشتاد پهلو داراي جنگلهای طبيعي نسبتاً فراوانی هستند. بيشتر جنگلهاي این منطقه از نوع بلوط است. 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»هشتاد پهلو با ارتفاع 2991 متر كانون آبگيرهای فصلی در این منطقه است. از این رو ارتفاعات جنوبي سفيد كوه و هشتاد پهلو، شبكه‌هاي آب روان استان را تقويت مي‌كنند. رودهاي پرآب و مهمي چون سيمره، كشكان و سزار که شريان‌هاي حياتي استان را تشكيل مي‌دهند از این ارتفاعات سرچشمه میگیرند. منطقه هشتاد پهلو مساحتی بالغ بر سه هزارهکتاردارد و حداقل ارتفاع در این منطقه هزار متر و حداکثر ۲۸۰۰ متر از سطح دریا است. منطقه هشــتاد پهلو جزو اقليم معتدل و خشك بوده و از تنوع گونه اي چشــمگيري برخوردار اســت. آبشار معروف تاف (نوژیان) که یکی از بلندترین آبشارهای ایران محسوب می شود در ۵۱ کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد و در قلب منطقه هشتادپهلو قرار گرفته است.

  • ویژگی ها

    در این منطقه انواع حیوانات از جمله پلنگ، خرس، کل، قوچ و انواع پرندگان زیست میکنند. در حال حاضر منطقه یکی از بهترین زیستگاه های میش و قوچ در لرستان محسوب می شود.
  • سایر اطلاعات

    از ديگر انواع درختان جنگلی می توان به زالزالك، پسته وحشي، مازو، گلابي وحشي، ون و ... اشاره کرد . حداكثر جنگلهاي لرستان در كوههاي هشتاد پهلو، سفيد كوه و كوههاي بلوران پراكنده‌اند. منطقه هشتاد پهلو و کوه تاف مملو از پوشش گیاهان و گل هایی است که به این منطقه زیبایی خارق العاده ای بخشیده اند. از گل های شاخص میتوان به لاله های واژگون خودرو در این منطقه اشاره کرد. ۵۰۲ گونه گياهي متعلق به ۵۵۱ جنس و ۹۴ خانواده در این منطقه شناسايي شده است.

اماکن مرتبطتگ ها