City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد

(84 رای)


منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد به عنوان قطب تفرجگاهي، گردشگري و تفريحي شهر تهران به شمار مي رود که محدوده تپه هاي عباس آباد قرار دارد. اين مجموعه شامل بوستان ها، پارک هاي موضوعي، امکانات و تجهيزات مدرن و به روز همچون پلانتاريوم، پل طبيعت، درياچه مصنوعي، موزه هاي متعدد و ... است و روزانه از هزاران نفر از بازديدکنندگان ميزباني مي کند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد
 • منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد
 • منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد
 • منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد
منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد منطقه فرهنگي - گردشگري عباس آباد مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : 90-88795889
 • وب سایت : http://www.abasabad.net
 • آدرس : اتوبان حقانی - تقاطع اتوبان مدرس - اراضی عباس آباد

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»منطقه فرهنگی - گردشگری عباس آباد با 68 هکتار وسعت در بین مسیرهای بزرگراه‌های مدرس، همت و رسالت قرار دارد. این اراضی که قبلا جزو معدود اراضی دست نخورده و بکر تهران محسوب می‌شد، امروزه تبدیل به مجموعه عظیم تفریحی بی نظیری شده است. طراحی و احداث فضاهایی چون باغ کتاب، باغ هنر، باغ موسیقی، باغ موزه دفاع مقدس، باغ فلسفه و هر باغی که بتوان به عرضه فرهنگ و هنر در آن پرداخت، از جمله طراحی‌های اراضی عباس آباد تهران است.

 • تاریخچه

  طرح نوسازی اراضی عباس آباد، بازنگری طرح شهرستان پهلوی است که مجددا مورد مطالعه و طراحی قرار گرفت؛ نهایتا کارهای اجرایی برای نوسازی اراضی عباس آباد از سال 1384 در تهران آغاز شد و تا کنون بسیاری از پروژه ای این مجموعه مورد بهره برداری قرار گرفته است.
 • ویژگی ها

  از بخش های مختلف اراضی عباس آباد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  - گنبد مینا: پلانتاریوم تهران بزرگ ترین آسمان نمای خاورمیانه و یکی از برترین آسمان نماهای جهان است که در مجموعه اراضی عباس آباد واقع شده است. این پروژه جلوه گاه درخشش ماه، خورشید و ستارگان است و با استفاده از مدرن ترین و به روز ترین امکانات دنیا، تصویر کهکشان ها، ستارگان و افلاک را با فضایی سه بعدی به تصویر می کشد.
  - بوستان آب و آتش: این بوستان یکی از پارک های معروف تهران است که شامل پل ابریشم، لانه کبوتر، کالسکه‌رانی، فانوس دریایی، آبنما، برج آتش، آلاچیق و محیط سبز است و در بعضی شب‌ها نیز نقال در مقابل آمفی تئا‌تر می‌ایستد و به پرده خوانی مشغول می‌شود و داستان حضرت ابراهیم را توضیح می‌دهد. این نقالی در ۷ پرده که دور تا دور پارک قرار گرفته است. این بوستان دارای آلاچیق‌ها ی متعدد برای استراحت می‌باشد. این آلاچیق‌ها دارای دو نوع با میز و صندلی و یک نوع ویژه پهن کردن زیرانداز می‌باشد و در این آلاچیق‌ها از مناظر زیبای تپه‌های عباس آباد می توان لذت برد.
  - بوستان نوروز: در پهنه غربی 65 هکتاری اراضی عباس آباد تهران، بوستان نوروز با بیش از 90 هزار متر مربع مساحت، بزرگترین بوستان مجموعه را تشکیل می‌دهد که کارکرد تفریحی، فرهنگی و تفرجی برای آن در سطح فرامنطقه‌ای و بین‌المللی پیش‌بینی شده است. در این بوستان ۱۲ سکو به ۱۲ کشور عضو اکو و دو سکو نیز به کشورهای عراق و بحرین که نوروز را جشن می‌گیرند ولی عضو اکو نیستند اختصاص پیدا کرده است که هر کشور می‌تواند در یکی از این سکوها به معرفی خود در حوزه گردشگری، نمایش آداب و رسوم، صنایع دستی و موسیقی بپردازد.
  - پل طبیعت: پل طبیعت بزرگ ترین پل غیر خودرویی کشور و یکی از جاذبه های تفرحگاهی شهر تهران است که به نماد جدیدی برای پایتخت تبدیل شده است. با عبور از این پل می توانید در آرامش فضای سبز بوستان های اطراف، چشم اندازی زیبا را از شمال و جنوب تهران در ارتفاع 40 متری تماشا کنید. پل طبیعت در نقطه‌ای واقع شده که محل تلاقی شریان‌های اصلی پایتخت است و بزرگراه‌های مدرس، همت، حقانی و رسالت در تیررس آن قرار دارد.
  - باغ نمایش: باغ نمایش در شرق اراضی عباس آباد قرار گرفته و هنرهای نمایشی در این باغ به صورت عام درنظر گرفته شده است؛ در واقع گونه های مختلف نمایش و تئاتر ، انواع موسیقی ، سینما و به طور خلاصه کلیه هنرهای نمایشی و اجرایی شامل مجموعه تالارهی نمایش، گردهمایی، کتابخانه و فضای باز نمایش، محطه باز با قابلیت گذر، توقف و تماشا در این مجموعه پیش بینی شده است.
  - بوستان توشه: این محوطه در حاشیه بلوار آفریقا حد فاصل ساختمان استانداری تهران و راه آهن جمهوري اسلامي در غرب بلوار دیدار بر تپه ای به وسعت حدود 15 هزار و 450 متر مربع قرار دارد. همجواری این محوطه در ضلع شمال ساختمان راه آهن جمهوری اسلامی ایران بی دلیل نیست. محوطه پارک توشه به نمایش فناوری راه آهن به عنوان یکی از اساسی ترین روش های سفر اختصاص خواهد یافت.
  - باغ موزه جواهرات: باغ موزه جواهرات فرصت مناسبی جهت نمایش گوهر ها همچنین آموزش موارد کانی شناسی، پراکندگی جغرافیایی معادن، استخراج، تراش و پردازش آنها خواهد بود. از این رو فضاهی باز باغ موزه جواهرات را می توان به بخش های گوناگونی همچون باغ فیروزه ، باغ عقیق ، باغ یشم ، باغ لاجورر ، باغ یاقوت ، باغ زمرد ، باغ مروارید و باغ الماس تقسیم کرد.
  - باغ فلسفه: این باغ در شرق اراضی عباس آباد با کاربری فرهنگی - علمی واقع شده است. باغ فلسفه مشتمل بر کارگاه های تخصصی ، نمایشگاه ، عرصه محصولات فرهنگی ، سالن اجتماعات با کاربری امکانات معرفی مکاتب فلسفی و برقراری ارتباط فلاسفه است.
 • امکانات ویژه

  - شما می توانید در اراضی عباس آباد ( مجموعه سوارکاری عباس آباد) از فرصت سوار شدن بر کالسکه های مناسب و لذت بخش نیز بی نصیب نمانده و دقایقی از زندگیتان را در کنار طبیعتی در دل شهر سپری نمائید.
  - این مجموعه علاوه بر دارا بودن باشگاه و مانژ اسب سواری، آلاچیق های متعددی را نیز برای استراحت و تفرج در اختیار شما قرار می دهد.
  - مجموعه رستوران ها و کافی شاپ ها در قسمت های مختلف اراضی عباس آباد قرار دارد. همچنین در بخش های مختلف این منطقه سرویس بهداشتی و نمازخانه وجود دارد.
  - مسیر دوچرخه و پیاده در اراضی عباس‌آباد نیز با طول حدود 3/5 کیلومتر در راستای مجموعه تفرجگاهی حوزه غرب اراضی عباس‌آباد پیش‌بینی‌شده است.
  - اسکیت پارک اراضی عباس‌آباد به‌عنوان بزرگ‌ترین اسکیت پارک خاورمیانه در جنب تقاطع اتوبان‌های شهید همت و شهید مدرس قرار دارد.
  - تله کابین اراضی عباس آباد در دست احداث است و در آینده مورد استفاده شهروندان قرار خواهد گرفت.
 • سایر اطلاعات

  از دیگر بخش های منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  - کتابخانه ملی: کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران ، در زمینی به وسعت 50000 متر مربع ایجاد شده است ، که از سمت شمال به میدان فرهنگ از شرق به باغ علوم و هتل ارم ، از جنوب پس از خیابان کتابخانه ملی و فضای تفرجگاهی به بزرگراه شهید همت و بالاخره از سمت غرب به باغ کتاب و هنرهای ادبی محدود شده است. این کتابخانه با زیربنایی به وسعت 90000 متر مربع در چهار طبقه روی زمین و سه طبقه در زیرزمین ساخته شده و طراحی این فضا نیز بر اساس گنجایش حدوداً چهار میلیون جلد کتاب انجام شده است.
  - باغ موزه دفاع مقدس: دسترسی باغ موزه دفاع مقدس از طریق ضلع جنوبی اتوبان شهید آیت ا.. حقانی ممکن است. مساحت باغ موزه 200000 متر مربع است که 42000 متر مربع آن به فضای ساختمانی و موزه ای اختصاص یافته است. باغ موزه دفاع مقدس بر اساس احداث هفت تالار ( آستانه ، حیرت ، حقانیت ، دفاع ، آرامش ، شهادت و پیروزی) احداث شده و روزانه پذیرای تعداد زیادی از علاقه مندان و بازدید کنندگان است.
  - مجموعه فرهنگستان ها: مجموعه فرهنگستانهای جمهوری اسلامی ایران ، در زمینی به وسعت 60000 متر مربع و با زیربنای 68000 متر مربع در شش طبقه روی زمین و یک طبقه زیرزمین ساخته شده است ، این مجموعه مشتمل بر سه فرهنگستان علوم ، پزشکی و همچنین زبان و ادب است. همچنین این مجموعه دارای پژوهشکده ، کتابخانه ، سالن های گردهم آیی ، اتاق برگزاری جلسات ، رستوران ، مسجد و فضاهای خدماتی است.
  - باغ فلسفه: این باغ با کاربری فرهنگی و علمی در شرق اراضی عباس آباد قرار دارد. فضای آن نیز مشتمل بر کارگاه های تخصصی ، نمایشگاه ، عرصه محصولات فرهنگی ، سالن اجتماعات با کاربری امکانات معرفی مکاتب فلسفی و برقراری ارتباط فلاسفه است.
  - باغ کتاب: باغ کتاب فضای دائمی نمایشگاه های کتاب تهران است که در محوطه غربی اراضی عباس آباد قرار دارد و به محفلی برای حضور ناشران، عرضه تازه های نشر و برگزاری نمایشگاه های متعدد تبدیل شده است.
 • مسیر تاکسی تاکسی ها از میدان ونک و همچنین سه راه ضرابخانه شما را به اتوبان حقانی می رسانند. از این طریق می توانید به بوستان آب و آتش و سپس به بوستان نوروز و گنبد مینا دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید از میدان آرژانتین سوار تاکسی شده و در خیابان آفریقا پیاده شوید.
 • مسیر مترو نزدیک ترین ایستگاه مترو به مجموعه اراضی عباس آباد، ایستگاه مترو حقانی واقع در خط یک مترو تهران است. همچنین برای دسترسی به بخش های جنوبی و شرقی اراضی عباس آباد می توانید از ایستگاه مترو شهید همت استفاده کنید.
 • مسیر خودروی شخصی خیابان حقانی، نرسیده به چهار راه جهان کودک در سمت راست شما کوچه هایی وجود دارد که به خیابان دیدار می رسد. می توانید خودروی خود را در خیابان دیدار پارک کرده و به اراضی عباس آباد بروید. همچنین می توانید در خیابان آقریقا، قبل از خروجی بزرگراه شهید همت از پارکینگ بوستان نوروز استفاده کنید. پارکینگ بوستان طالقانی نیز در بزرگراه حقانی، نرسیده به ایستگاه مترو حقانی وجود دارد. در این خیابان که با عنوان گذر سرو خوانده می شود فضای پارک مناسب برای خودروها وجود دارد.
 • نظر
  چهارشنبه 15 بهمن 1393

  ینی چی منطقه؟
  مگه چقدره؟

  پاسخ : وسعت مجموع منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد بیش از 500 هکتار هست و از این جهت یکی از بزرگ ترین فضاهای تفرجگاهی، تفریحی و فرهنگی کشور و حتی خاور میانه به شمار می ره

 • نظر مهدیه
  دوشنبه 02 فروردين 1395

  تپه های عباس آباد واقعا جای قشنگی شده برای تهران و مخصوصا بعد از اینکه پل طبیعت رو زدن، خیلی از مردم حداقل یه بار بهش سر زدن. اما ای کاش یه فکری برای این برج های ناخونده اطرافش می کردن. الان ساختمون های اداری دقیقا افتادن وسط پارک !

 • نظر
  شنبه 29 آذر 1393

  این منطقه واقعا قشنگ شده، درختهاش که بزرگ بشه قشنگ تر هم می شه ؛ مخصوصا پارک نوروز

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

منطقه فرهنگي گردشگري عباس آباد منطقه فرهنگي منطقه گردشگري منطقه عباس آباد فرهنگي منطقه منطقه گردشگري فرهنگي عباس آباد گردشگري منطقه گردشگري فرهنگي گردشگري عباس آباد عباس آباد منطقه عباس آباد فرهنگي عباس آباد گردشگري منطقه فرهنگي گردشگري منطقه فرهنگي عباس آباد منطقه گردشگري فرهنگي منطقه گردشگري عباس آباد منطقه عباس آباد فرهنگي منطقه عباس آباد گردشگري فرهنگي منطقه گردشگري فرهنگي منطقه عباس آباد فرهنگي گردشگري عباس آباد فرهنگي گردشگري منطقه فرهنگي عباس آباد منطقه فرهنگي عباس آباد گردشگري گردشگري منطقه فرهنگي گردشگري منطقه عباس آباد گردشگري فرهنگي منطقه گردشگري فرهنگي عباس آباد گردشگري عباس آباد منطقه گردشگري عباس آباد فرهنگي عباس آباد منطقه فرهنگي عباس آباد منطقه گردشگري عباس آباد فرهنگي منطقه عباس آباد فرهنگي گردشگري عباس آباد گردشگري منطقه عباس آباد گردشگري فرهنگي منطقه فرهنگي گردشگري عباس آباد منطقه گردشگري عباس آباد فرهنگي منطقه عباس آباد فرهنگي گردشگري منطقه گردشگري فرهنگي عباس آباد منطقه گردشگري عباس آباد فرهنگي منطقه فرهنگي عباس آباد گردشگري فرهنگي منطقه گردشگري عباس آباد فرهنگي منطقه عباس آباد گردشگري فرهنگي گردشگري عباس آباد منطقه فرهنگي گردشگري منطقه عباس آباد