City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

موزه عجايب هفت گانه کرج

(43 رای)


عجايب هفت گانه از جمله مشهورترين ديدني هاي جهان به شمار مي روند؛ اينک اما اينکه اين عجايب يک جايي در همين نزديکي کرج باشد، شايد عجيب تر به نظر برسد. اگر مي خواهيد به موزه  عجايب هفت گانه کرج برويد بايد خو دتان را به کيلومتر 14 جاده چالوس برسانيد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • موزه عجايب هفت گانه کرج
 • موزه عجايب هفت گانه کرج
 • موزه عجايب هفت گانه کرج
 • موزه عجايب هفت گانه کرج
موزه عجايب هفت گانه کرج موزه عجايب هفت گانه کرج موزه عجايب هفت گانه کرج موزه عجايب هفت گانه کرج مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : کیلومتر 14 جاده کرج - چالوس - جنب رستوران پامچال

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»با نام نگارخانه نصر کارش را از سال ١٣٨٧ در کیلومتر ١۴ جاده کرج - چالوس آغاز کرد. اهرام ثلاثه، مجسمه زئوس، مجسمه رودس، مقبره موسولوس، معبد آرتمیس، فانوس الکساندریا و باغهای معلق بابل، نامهای هفت اثر شگفت انگیز و اعجاب آور جهان هستند که یک هنرمند کرجی نمونه های آنها را به همراه شماری دیگر از دیدنی های جهان گردهم آورده است.

 • تاریخچه

  "نصرالله روحانی" هنرمند کرجی برای ساخت و جمع آوری این آثار پنج سال وقت صرف کرده و اکنون آنها را در نگارخانه ای با عنوان "نصر " که گنجینه شخصی او نیز به شمار می رود به نمایش گذاشته است. مجسمه رودس در یونان مربوط به 280 سال قبل از میلاد، مقبره هالیکارناسوس- موسولوس در ترکیه، معبد آرتمیس ترکیه مربوط به356 سال قبل از میلاد، اهرام ثلاثه مربوط به 1800 سال قبل از میلاد، باغهای معلق بابل مربوط به شش قرن پیش از میلاد ، فانوس الکساندریا به ارتفاع یک ساختمان 40 طبقه و مجسمه زئوس یونان مربوط به 450 سال قبل از میلاد ، هر بیننده ای را به گذشته های بسیار دور می برد و حیرت، شکوه و توانایی بشر را در خلق آثاری چنین شگفت انگیز برمی انگیزد.
 • ویژگی ها

  ساخت مجسمه های کوچک انسان و حیوان در حالتهای مختلف از جمله درحال سوار شدن به کشتی نوح و یا انسان شتر سوار کنار اهرام ثلاثه مصر، حس واقعی بودن این آثار را در ذهن انسان تداعی می کند.
  جالب آنکه در کنار این عجایب هفت گانه، نمادهایی از کشتی نوح، تابلوهای خط های زیبای خوشنویسی مربوط به گلستان سعدی و نقاشی های رنگارنگ از موضوعهای مختلف حس زیباپسندانه و هنردوستانه هر انسان باذوقی را برمی انگیزد که همگی توسط این هنرمند خلق شده است.
  در فضای بیرون تالار "تماشاگه تاریخ" در کنار درختی نونهال، دو انسان ماقبل تاریخ که یکی تکیه بر درخت داده و دیگری درحال آتش درست کردن است، ذهن انسان را به تفکر وامی دارد که آیا اندازه قد و چهره انسانهای ماقبل تاریخ تااین اندازه با چهره انسانهای امروزی تفاوت داشته است.
  طبیعت زیبا و سرسبز این نگارخانه با درختان پرشاخ و برگ ، هوای بهاری، خنکای نسیم روح بخش، رودخانه مواج، تخته سنگهای جلا خورده داخل رودخانه، درهم آمیختن طنین آهنگ خش خش برگها، صدای پرندگان و امواج خروشان آب، کلبه چوبی و آلاچیق محیطی دلپذیر را فراهم کرده که روح هرانسان خوش ذوقی را سیراب می سازد.
 • سیمای عمومی

  برای ورود به موزه عجایب هفت گانه کرج، ابتدا باید از جایی موسوم به "تماشاگه تاریخ" که فضای ورودی آن شبیه غار است گذر کرد و در این تالار ورودی نقاشی های زیبایی به چشم می خورد که از نقاشی های غار در لاسکوی فرانسه مربوط به 10 تا 15 هزار سال قبل از میلاد اقتباس شده است.
  تاریکی فضای ورودی و علفهای مصنوعی و خزه های طبیعی، فضای یک غار واقعی را در انسان القا می کند و هربیننده ای را مجذوب خود می سازد که آدمهای ماقبل تاریخ چگونه چنین نقاشی های زیبا و ساده و در عین حال باشکوهی را ترسیم کرده اند.
  نقاشی های گاو و سگ که برروی این دیوار کشیده شده از شگفت انگیزترین هنرهای متعلق به دوران پیش از تاریخ محسوب می شود که حس ناتورآلیستی به انسان القا می کند و رنگ آمیزی زیبای آنها توسط این هنرمند کرجی شادی و نشاط فرح بخش را در انسان ایجاد می کند.
  بیننده پس از گذر از این فضای غارگونه، در تالار اصلی این نگارخانه با ماکتهای عجایب هفت گانه جهان که هرکدام در وسعت هشت متر مربع برپا شده اند، روبرو می شود و به تعبیری سفر در دوران تاریخ شکلی دیگر به خود می گیرد.
 • سایر اطلاعات

  شاید جالب باشد که تمام کارهای مربوط به فضای موزه عجایب هفت گانه کرج ، طراحی دکور، نقاشی ها، نورپردازی و تمام چیدمان آثار هنری توسط نصرالله روحانی انجام شده است، هنرمندی که طراح خط شناسنامه، کوپن و برخی از اسکناسها و چکهای تضمینی است.
  روحانی که اکنون با عصا راه می رود،متولد سال 1305 است و تحصیلات خود را در دانشگاه علم و صنعت و همچنین کشور آمریکا در رشته ها ی چاپ، معماری داخلی و گرافیک گذرانده و 50 سال است که در هنر نقاشی و طراحی فعالیت می کند و به گفته خودش شاگرد اسماعیل آشتیانی از شاگردان استاد کمال الملک بوده است.
  بدیهی است که کسانی که برای سپری کردن اوقات خود در طبیعت به جاده کرج - چالوس می روند می توانند با دیدار از نمایشگاه دایمی عجایب هفت گانه در نگارخانه نصر واقع در کیلومتر 14 جاده کرج- چالوس، اطلاعات فرهنگی و هنری خود را ارتقا بخشیده و از فضای فرهنگی این نمایشگاه لذت ببرند. اکنون عجایب هفت گانه جهان یک جایی در همین نزدیکی، آمدن تماشاگران تازه را به انتظار نشسته است.
 • نظر
  پنجشنبه 14 ارديبهشت 1396

  ما چند وقت پیش برای بازدید این مکان رفتیم اما متوجه شدیم که ظاهراً متأسفانه ایشان فوت کرده اند و بعد از آن موزه تعطیل شده است.

اماکن مرتبطتگ ها