City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد

(34 رای)


پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد با وسعت  250 هکتار، از قديمي ترين پارک هاي طبيعي خراسان محسوب مي شود که حالا به يکي از جاذبه هاي اصلي بجنورد تبديل شده است. پارک بابا امان در 10 کيلومتري شمال شرقي بجنورد در کنار جاده بجنورد به مشهد قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد
 • پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد
 • پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد
 • پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد
پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد پارک تفريحي و توريستي باباامان بجنورد مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»طبق آمار سالانه حدود هفت میلیون نفر از مسیر بجنورد تردد می کنند که درصد زیادی در این محل برای استفاده از امکانات رفاهی طبیعی این پارک اقامت می کنند.
چشمه معروف باباامان که از چهار نقطه از درون تپه می جوشد و آب آن به درون استخرهایی می ریزد که با اختلاف سطح ساخته شده است تا آبشارهای مصنوعی ایجاد کند. همچنین وجود آرامگاهی بر فراز تپه در کنار چشمه که معروف به شاهزاده اسماعیل از فرزندان امام موسی کاظم (ع) می باشد، فضایی معنوی را در پارک حاکم کرده است و چنارهای سر به فلک کشیده که برخی از آنها قدمتی بیش از 400 سال دارد از مهمترین جاذبه های گردشکری این پارک می باشد.


 • ویژگی ها

  پارک تفریحی و توریستی باباامان بجنورد دارای پوشش خوب گیاهی و جنگلی به مساحت 250 هکتار و پارک حیات وحش به نام پردیسان و درختان متنوعی مانند چنار، زبان گنجشک، اقاقیا، کاتالپا، زالزالک وحشی، ارغوان، افرا، عرعر، سرو شیراز، سروخمره ای و کاج است.
  در قسمتی از پارک تفریحی و توریستی باباامان بجنورد تعدادی استخر پرورش ماهی وجود دارد که توسط بخش خصوصی اداره می شود. لذا با برنامه ریزی و توجه به امکانات موجود و استخرهای متعدد می تواند یکی از مراکز مهم پرورش ماهی قزل آلا تبدیل گردد.
 • امکانات ویژه

  پارک تفریحی و توریستی باباامان بجنورد با پارک جنگلی و استخرهای دینی اش وجود متل، رستوران، چایخانه سنتی و فروشگاههای مواد غذایی همواره مسافران بسیاری را برای رفع خستگی به خود جلب کرده است.

اماکن مرتبطتگ ها