City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر

(51 رای)


 پارک جنگلی چاهکوتاه یکی از مراکز تفریحی اطراف بندر بوشهر به شمار می رود که در نزدیکی روستایی به همین نام و در 50 کیلومتری شهر بوشهر قرار دارد. پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر قدمتی ۴۰ ساله دارد و فضایی زیبا و روح نواز برای توریست ها و اهالی بوشهر به شمار می آید. اینجا محل زندگی انواع گیاهان و پرندگانی است که در ساحل زندگی می کنند. 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر
 • پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر
 • پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر
پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر پارک جنگلی چاهکوتاه بوشهر مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

3.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

4.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

5.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»استان بوشهر به دلیل موقعیت آب و هوایی در بیشتر ایام سال گرما را با خود به همراه دارد از این رو، توریست ها و حتی افرادی که از شهرهای مختلف مقیم آن جا می شوند با مشکلاتی روبرو می شوند. خوشبختانه جاذبه های طبیعی این استان کم نیست و همین به تعدیل آب و هوا و روحیه افراد خیلی کمک می کند. علاقمندان به هوای تازی و پاک، و طبیعت سر سبز، می توانند به پارک جنگلی چاه کوتاه در این استان بروند که تقریبا در ۵۰ کیلومتری شهرستان بوشهر قرار دارد.

 • تاریخچه

  اقلیم شناسان معتقدند که توفان شن و آتش باد که همان باد داغ است، در معماری و شهر سازی این روستا نقش اساسی داشته است. گفته می شود که قدمت این روستا به دوران صفویه بر می گردد و چون عمق چاه ها در این منطقه کم بوده است این نام برای روستا در نظر گرفته شده است. زمانی که بین انگلیس و ایران جنگ های دوره ای صورت می گرفته مردم این روستا، در جنگ نقش اساسی داشته و مزار برخی را می توان دید.
 • ویژگی ها

  این پارک در روستای چاه کوتاه قرار دارد. این روستا چون در مناطق وسیع دشتی آباد شده است دارای بافت متمرکزی است و ارتفاع آن از سطح دریا به ۳۰ متر می رسد.
 • سیمای عمومی

  در این جنگل، مسیرهایی وجود دارد که بسیار زیبا هستند. آواز زیبای پرنده ها، وجود امکاناتی نظیر پارکینگ و غیره به رسمیت بیشتر و برتر بودن محیط کمک کرده است. چشم انداز این باغ شامل انبوهی از درختان خرما و مزارع طلایی گندم است. در میان این جنگل، آلاچیق هایی وجود دارد که می توانید از آن ها برای استراحتی موقتی بهره مند شوید اما برای رعایت حریم حفاظتی در این پارک توصیه می شود نظافت را بیش از هر چیز رعایت کنید چرا که اینجا زیستگاه برخی پرندگان نیز می باشد.
 • زمان مناسب بازدید

  اگر به دنبال آب و هوایی معتدل در این استان هستید باید بهار پاییز و زمستان این روستا را تجربه کنید اما هوای تابستانی اش همیشه گرم و خشک است. شما می توانید از سمت جنوب غرب این روستا به کنار آبادی و شمال شرق آن به روستاهای تل اشکی و دویره برسید.
 • پیشنهاد ویژه

  اگر بخواهید مدتی را در این روستا برای تفریح سپری کنید می توانید به عنوان یک جاذبه تاریخی از آرامگاه شیخ حسینی چاهکوتاهی و فرزندانش دیدن کنید که در واقع در جنگ ایران و انگلیس به شهادت رسیده اند. بعد از زیارت این محل، به بخش شمال غربی آن بروید و آرامگاه منوچهر آتشی شاعر معروف ایرانی را نیز زیارت کنید.


تگ ها