City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پرديسان قائم کرمان (پارک جنگلي قائم)

(16 رای)


پرديسان قائم کرمان که به اسم پارک جنگلي قائم هم شناخته مي شود، با درختان بيشمار خود، شش دهه است که بي‌وقفه، اين شهر را ، سرپا نگه داشته است. اين جنگل، از مساحت ۳۰۰ هکتاري خود،۷۰ هکتار را در طول ساليان سال از دست داده اما هنوز هم از اصلي‌ترين بخش فضاي سبز شهر کرمان است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

3.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

4.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

5.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»خاک شهر کرمان در حاشیه شرقی خود، بستر بزرگ ترین جنگل دست کاشت ایران هست؛ جنگلی با 230 هکتار مساحت که سایه یک دست اون آسایشگاه مردم دود و دم زده ی شهر شده است.
پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم) در سال‌های اخیر به ویژه، از سوی مردم شهر کرمان مورد توجه فراوان قرار گرفته است. پارک جنگلی قائم کرمان از مساحت ۳۰۰ هکتاری خود،۷۰ هکتار را در طول سالیان سال از دست داده اما هنوز هم از اصلی‌ترین بخش فضای سبز شهر کرمان است.

 • ویژگی ها

  بیش از شش دهه قبل که دکتر “مظفر بقایی” ابتکار ایجاد جنگل عظیمی را در زمین‌های سنگلاخی شرق شهر کرمان را با ایجاد کمیته جنگل و با حضور ده‌ها تن از فرهیختگان آن دوره اجرایی کرد، در خوش‌بینانه‌ترین حالت هم شاید تاثیرگذاری این اقدام را در شهر کرمان تصور نمی‌کرد.
  پردیسان قائم کرمان (پارک جنگلی قائم) به عنوان بزرگترين جنگل دست‌کاشت ايران، خود بار بخش زيادي از تاريخ کرمان را بر دوش مي‌کشد؛ هم محل وداع با عزيزان و هم بخش اصلي فضاي سبز شهر کرمان که قسمت اعظم ريه‌هاي شهر را نيز در بر مي‌گيرد و حالا رفته رفته روي توسعه‌يافتگي را نيز تجربه مي‌کند و مي‌رود تا عاملي باشد براي توسعه گردش و گردشگري.
  زيارتگاه معروف به “سيد حسين” که يکي از قديمي ترين زيارتگاه هاي کرمان است به نحو خيره کننده اي بين کوه و جنگل دست کاشت قائم قرار گرفته است و کرماني ها مراسم و مناسبتهاي مختلفي را در اين مکان برگزار مي کنند.
 • سایر اطلاعات

  و در جوار مزار شهدا، مهديه مسجد صاحب الزمان قرار گرفته که با جذابيت معنوي بسيار بالاي خود، هر هفته ميزبان منتظران ظهور امام زمان(عج) است. همچنين از ديگر امکانات اين جنگل مي توان به ايجاد يک واحد آتش نشاني در مرکز جنگل قائم اشاره کرد که احتمال بروز هرگونه خسارت در اثر آتش سوزي را از بين ببرد.
  افزايش مساحت اين جنگل در بخش غربي بزرگراه و نيز دامنه‌ها و دره‌هاي اين محدوده، محدود کردن سطح ساخت و سازها تا حد مناسب و نيز بومي‌سازي و متناسب‌سازي ساختمان‌ها و تاسيسات در دست اجرا، تقويت مديريت جنگل و ايجاد بخش‌هاي نگهداري و حفاظتي چون محيط‌باني و جنگل‌باني که در چارچوب برنامه‌هاي فني و کارشناسي انجام وظيفه کنند و نيز تبديل اين فضا به کارگاهي جهت ارتقاي فرهنگ شهروندي از منظر زيست‌محيطي با اجراي طرح‌هاي آموزشي و نيز افزايش امکاناتي که شهروندان را به سمت يادگيري و عادت کردن به حفظ محيط‌زيست ترغيب مي‌کند که مي‌تواند علاوه بر پايداري اين جنگل، کارکرد و نقش تازه‌اي را در زندگي مردم ايفا کند.

اماکن مرتبطتگ ها