City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پيست اسكي فریدونشهر

(55 رای)


پیست اسکی فریدون شهر اصفهان با مساحتی بالغ بر ۶۸ هکتار و مجهز به امکانات کامل و ۳ لاین پیست مجزا برای بانوان و آقایان، پذیرای علاقمندان است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.روزانه چقدر ورزش می کنی؟

 اصلا ورزش نمي کنم  کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت

2.چه جور ورزش هایی رو بیشتر دوست داری؟

 فوتبال و فوتسال
 واليبال
 ورزش هاي همگاني
 ورزش هاي رزمي
 ورزش هاي آبي
 ورزش هاي هوايي
 ورزش هاي موتوري
 ورزش هاي قدرتي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»یست اسکی فریدون‌شهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و ۳ کیلومتری فریدون‌شهر و در دامنهٔ کوه تسیخه قرار گرفته و مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران است. زمان بازدید از این پیست که در ارتفاعات موسوم به گردنه روستای چغیورت استقرار یافته است، از پاییز تا اواخر فروردین ماه است.
شهرستان فریدون‌شهر با وجود در اقلیم کوهستانی زاگرس، ارتفاعی بیش از ۲۵۰۰ متر، متوسط بارندگی ۶۰۰ میلی‌متر و متوسط ۱۱۰ روز یخبندان در سال، عمدتاً نوع بارش آن به صورت برف است.

 • ویژگی ها

  پیست اسکی فریدون‌شهر تنها پیست اسکی استاندارد در استان اصفهان است که شیب تند و منحصر به فرد حدود ۳۵ درجه در میان ۲۲ پیست اسکی دیگر کشور دارد. ارتفاع پایهٔ پیست اسکی فریدون‌شهر از سطح دریا ۲٬۶۳۰ متر است و در بالاترین نقطه پیست به ۳٬۰۰۰ متر می‌رسد که با این مشخصات مرتفع‌ترین پیست اسکی فلات مرکزی ایران است. این پیست اسکی مجهز به برف‌کوب و سایر امکانات رفاهی و درمانی است.
 • امکانات ویژه

  از جمله امکانات این پیست اسکی می‌توان به اقامتگاه ویژه ورزشکاران، سالن مجهز به سیستم گرمایش، تل‌اسکی، پیست آموزشی مجزا برای افراد مبتدی، پارکینگی به گنجایش یک هزار دستگاه خودرو و یک بالابر ویژه اسکی بازان حرفه ای اشاره کرد که از نوع بالابر بشقابی است و در زمانی حدود ۶ دقیقه به بالای پیست انتقال می‌دهد. جاده منتهی به این پیست دو بانده است و دسترسی به پیست فریدونشهر تسهیل شده است.
 • سایر اطلاعات

  در رابطه با مشخصات فنی پیست باید گفت، محدوده پیست ۶۸ هکتار، ارتفاع پایه پیست از سطح دریا ۲۶۳۰ متر، ارتفاع قلعه پیست از سطح دریا ۲۹۷۰ متر، شیب قلعه ۳۵ درجه، ارتفاع برف از ۱ تا ۶ متر، تعداد ستون بالابر ۱۶ عدد، ظزفیت بالابر ۷۰ نفر، طول بالابر بشقابی ۹۷۶متر و طول بالابر آموزشی ۱۱۰ متر می‌باشد.
  پیست تیوپ‌ سواری به صورت مجزا در سه لاین برای آقایان و سه‌لاین برای بانوان ساخته شده است که امنیت تیوپ‌سواران را تامین می‌کند و همچنین بنا به گفته رئیس هیئت اسکی استان اصفهان، ساماندهی پیست آموزشی و نیز پیست حرفه‌ای با شیب ملایم مهندسی انجام شده و با استاندارد‌های فدراسیون ملی انجام شده است. از دیگر امکانات پیست یک ساختمان مجهز به رستوران،کافی شاپ، چند واحد سوئیت جهت اسکان اسکی بازان در فصل اسکی، سایت اداری و نگهبانی، پیست کوب و سرویس‌های بهداشتی است که در تابستان ۱۳۸۵ تکمیل شده است.

اماکن مرتبطتگ ها