City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

چشمه آبگرم مهمانک آشخانه

(61 رای)


روستا مهمانک در فاصله 6 کيلومتري جنوب غربي شهر آشخانه و مجاور جاده آسيايي قرار گرفته است. در فاصله حدود 5/1 کيلومتري از شرق اين روستا چشمۀ آب گرمي وجود دارد. اين چشمه از زير يک کوه آهکي و از چندين نقطه خارج مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

3.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

4.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي
 کوهنوردي
 کويرنوردي
 غارنوردي
 دره نوردي
 آبشارگردي
 درياچه گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»چشمه در محل به گرموک مشهور است و آب آن جهت مصارف کشاورزي و اغلب براي آبياري زمين هاي باغي که بيشتر محصول آنها انگور است استفاده مي شود. متوسط دبي طبيعي آب اين چشمه در 6 ماهه اول سال 1389 در حدود 47 ليتر بر ثانيه است.

  • ویژگی ها

    مساحت محدوده چشمه در حدود 50 متر مربع است. آب چشمه بسيار زلال و شفاف است. طبق تحقيقات محلي در گذشته آب اين چشمه بيشتر بوده و همچنين مکاني که آب خارج مي شده در سطحي بالاتر قرار داشته است که بعلت کم آبي هاي چند سال اخير که در اين منطقه اتفاق افتاده سطح آب پايين رفته و از ميزان آب چشمه نيز کاسته شده است. به همین دلیل اهالي محل جوشش چشمه را گودتر کرده اند تا آب آسانتر خارج شود.
  • سایر اطلاعات

    . بر اساس بررسی های میدانی مردم معتقدند آب این چشمه شفا بخش است و برای درمان ناراحتي هاي پوستي و همچنين زخم از گل اين چشمه استفاده مي کنند. هم مردان و هم زنان در آن آبتني(شنا) مي کنند. داخل آب ماهي هايي کوچک و خاکستري رنگ مشاهده مي شود. آب اين چشمه براي مردم اهميت زيادي دارد و علاوه بر جایگاه آیینی در معيشت آنها نقش بارزی دارد. آب گرم مهمانک یکی از چند چشمه آب گرم استان خراسان شمالی است که معرفي آن مي تواند زمينه تحقيقات بيشتر در زمينه علوم آب و همچنين ورود علاقه مندان را به اين مکان گسترش دهد.
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google

اماکن مرتبطتگ ها