City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

چشمه آبگرم گنو بندرعباس

(67 رای)


چشمه آبگرم گنو و مجتمع توریستی گنو در نزدیکی شهر بندرعباس در استان هرمزگان واقع شده است و از جاذبه های توریستی درمانی این منطقه به شمار می رود. یک راه اسفالته فرعی به این چشمه منتهی می شود. این چشمه در دره ای قرار دارد که کوه گنو و ارتفاعات سخت آهکی، از شمال و جنوب، آن را در برگرفته اند. 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

3.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

4.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي
 کوهنوردي
 کويرنوردي
 غارنوردي
 دره نوردي
 آبشارگردي
 درياچه گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»از آب این چشمه، جهت آبیاری نخلستان و استحمام استفاده می شود. آب چشمه گنو از دسته آب های گوگردی خیلی گرم (کلروره مولفاته کلسیک گوگردی) می باشد. ‏این چشمه دو استخر زنانه و مردانه نسبتاً بزرگ تمیز دارد که به تأسیساتی مانند چندین رواق کوچک برای استراحت و اقامت مسافران، محل فروشی نوشیدنی و غیره تجهیز شده است.
محوطه اطراف چشمه پر از درختان نخل بسیار زیبا و سرسبز است. پساب این چشمه پس از خارج شدن از استخرها، مانند رودخانه کوچکی پی از طی چند کیلومتر با آب نسبتاً زیادی به صورت آبشار کوچک و جالبی به پایین سرازیر می شود.

 • ویژگی ها

  همچنين در جبهه جنوبي کوه گنو و درمسير دسترسي به قله نصيري، بعد از عبور از تپه مولا، دره اي بنام تنگ سياه واقع گشته که در فصول مناسب سال آبشارهاي متعدد و جلوه هاي زيبايي را در آن مي توان يافت. مسيل تنگ سياه داراي طبيعتي بکر و زيبا است. منطقه گنو در مقايسه با بندرعباس داراي آب و هواي نسبتا معتدل بوده و به همين مناسبت از اهميت خاصي برخوردار مي باشد. تنوع پوشش گياهي کوه گنو، از دامنه تا قله کوه، مشتمل بر انواع درختان گرمسيري، استيپ بياباني، استيپ کوهپايه اي و گونه هاي گياهي نواحي سردسير است. تنوع گياهان دارويي و صنعتي اين منطقه مورد توجه محققان و گردشگران مي باشد.
  چشمه آب معدنی گنو در فاصله ۳۴ ‏کیلومتری شمال شرقی بندرعباس، در کنار راه بندرعباس به سیرجان واقع شده است.
 • امکانات ویژه

  این مجتمع با مساحت ۱۰ هزار متر مربع دارای استخرهای زنانه، مردانه، جکوزی، مجتمع اقامتی ۲۳ اتاقه، رستوران سنتی، پارک شادی و … است و شرایط مناسبی جهت بهره‌ برداری از خواص درمانی چشمه آبگرم و گذران اوقات فراغت در این مجموعه وجود دارد.
 • سایر اطلاعات

  منطقه حفاظت شده گنو دارای ۴۰ چشمه می باشد که در تمام فصول سال آب مورد نیاز منطقه را تأمین می کنند.

اماکن مرتبطتگ ها