City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

کليساي وانک اصفهان

(54 رای)


کليساي وانک يا آمنا پرکيج از کليساهاي تاريخي ارمنيان اصفهان است که در زمان شاه عباس ساخته شده ‌است که از نظر طلاکاري سقف و سطح داخل گنبد و نقاشي‌هاي تاريخي از زيباترين کليساهاي جلفاي اصفهان است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • کليساي وانک اصفهان
 • کليساي وانک اصفهان
 • کليساي وانک اصفهان
 • کليساي وانک اصفهان
کليساي وانک اصفهان کليساي وانک اصفهان کليساي وانک اصفهان کليساي وانک اصفهان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : 03136243471-2
 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : 8 صبح تا 5 بعد از ظهر
 • آدرس : اصفهان ، چهارراه حكيم نظامي ، خيابان نظر شرقي ، كوچه آلفرد ، كليساي وانك

«نظرتون چیه؟»

1.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

2.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

3.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن
 بين 100 تا 200 هزار تومن
 بين 200 تا 400 هزار تومن
 بيشتر از 400 هزار تومن

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»مجموعه آثار فلزی موزه کلیسای وانک مشتمل بر زیورآلات طلا و نقره، کمربند، قلاب شنل، سینی، انواع جبعه صلیب، عودسوز و ظرف روغن مقدس است که به شیوه‌های مختلفی مانند مشبک کاری، ریخته‌گری، ملیله کاری و قلم‌زنی ساخته و با سنگ‌های رنگارنگ قیمتی و نیمه قیمتی تزئین شده‌اند.

 • تاریخچه

  قدمت موزه­ ی کلیسای وانک، البته نه در شکل و وسعت کنونی آن، به صد سال پیش؛ یعنی، سال­ های 1905-1906 میلادی باز می­گردد. در این تاریخ به کوشش و یاری طاطاووس هونانیان، فرزند هاروتون هونانیان، نویسنده­ ی کتاب تاریخ جلفای اصفهان، اتاق­ هایی در ضلع شمالی حیاط کلیسای وانک برای نگهداری و نمایش کتاب­ ها، نسخه­ های خطی و اشیای تاریخی ساخته شدند، که تا سال 1930 میلادی به منزله­ ی موزه و کتابخانه مورد استفاده قرار می گرفتند.
 • ویژگی ها

  از ویژگی‌های ساختمان، از نظر طلاکاری سقف و سطح داخل گنبد و نقاشی‌های تاریخی از زیباترین کلیساهای جلفای اصفهان است و نیز داخل کلیسا و تمام دیوارهای اطراف و جوانب آن از تزئینات نقاشی رنگ و روغن و آب طلا به سبک ایرانی و تصاویری از زندگی حضرت مسیح (ع) متاثر از نقاشی ایتالیایی تزئین شده است.
 • سیمای عمومی

  قدیمی‌‌ترین و جالب‌ترین نسخه‌های خطی این مجموعه عبارت است از انجیلی متعلق به قرن دهم میلادی نوشته شده بر روی پوست و دیگری قرآنی ترجمه شده به زبان ارمنی متعلق به قرن هجدهم میلادی و نمونه‌هائی از تابلوهای گچ‌بری به جا مانده از کاخ‌های صفوی از دیگر اشیاء گران‌بهای این موزه است که حتی در موزه ایران هم کمتر اثری از آنها می‌توان یافت و تابلوهای نقاشی موزه نیز مجموعه‌ای ارزنده از آثار هنری نقاشان اروپائی و ارمنی هستند.
  این تابلوها که بر روی کرباس، پوست، چرم، فلز و شیشه کشیده شده‌اند، اکثراً موضوعاتی مذهبی دارند، مانند تولد مسیح، رویدادهای زندگی او و حواریون، تمثال مریم مقدس در کنار این تابلوها تصاویری نیز از رجال ایرانی و چهره‌های معروف ارمنی با لباس‌‌های مخصوص ارمنیان جلفا دیده می‌شود و از آثار منحصر به فرد این موزه سیاه قلمی است از چهره حضرت ابراهیم منسوب به رامبر است.
 • پیشنهاد ویژه

  بازديد گروهي نامه از طرف ارگانهاي دولتي يا از آژانس هاي هواپيمايي داشته به صورت رايگان است.
 • سایر اطلاعات

  غرفه بزرگی در موزه کلیسای وانک به ظرف چینی و سفال اختصاص داده شده، این ظروف از نظر نقش‌ها و موضوعات تزئینی تنوع فراوانی دارند و آنها را می‌توان به سه گروه تقسیم کرد ظروفی که نقش‌های تزئینی آنها ملهم از موضوعات تزئینی چینی است، ظروفی که موضوعات تزئینی آنها ترکیبی از هنر ایرانی و چینی است و ظروفی که نقش‌های تزئینی آنها صرفاً شامل موضوعات و سبک‌‌های اروپائی است.
  آثار چوبی موزه کلیسای وانک این بخش شامل انواع ساعت، مبلمان، شمعدان، جعبه، صلیب و تابلوهای منبت کاری است که برجسته‌ترین این آثار سازها هستند.
  این مجموعه با ارزش در 2 غرفه به نمایش گذاشته شده‌ است که شامل غرفه نسخه‌های متعلق به جلفای اصفهان و غرفه نسخه‌های مربوط به کتاب‌هائی که در کلیساهای ارمنستان غربی، شرق ترکیه کنونی نوشته شده است و امروزه از اکثر آنها اثری بر جای نمانده است و بیشتر این کتاب‌ها دارای موضوعات مذهبی است و از کتاب مقدس انجیل اقتباس شده‌اند، برخی از آنها نیز مربوط به اصول و مبانی دینی و اخلاقی هستند. نقاشی‌ها، تذهیب‌های کامل و مینیاتورهای متعدد با زنده‌‌ترین رنگ‌ها هنر نقاشان ارمنی را به نمایش می‌گذارند.

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

کليساي وانک گردشگري اصفهان کليساي وانک کليساي گردشگري کليساي اصفهان وانک کليساي کليساي گردشگري وانک اصفهان گردشگري کليساي گردشگري وانک گردشگري اصفهان اصفهان کليساي اصفهان وانک اصفهان گردشگري کليساي وانک گردشگري کليساي وانک اصفهان کليساي گردشگري وانک کليساي گردشگري اصفهان کليساي اصفهان وانک کليساي اصفهان گردشگري وانک کليساي گردشگري وانک کليساي اصفهان وانک گردشگري اصفهان وانک گردشگري کليساي وانک اصفهان کليساي وانک اصفهان گردشگري گردشگري کليساي وانک گردشگري کليساي اصفهان گردشگري وانک کليساي گردشگري وانک اصفهان گردشگري اصفهان کليساي گردشگري اصفهان وانک اصفهان کليساي وانک اصفهان کليساي گردشگري اصفهان وانک کليساي اصفهان وانک گردشگري اصفهان گردشگري کليساي اصفهان گردشگري وانک کليساي وانک گردشگري اصفهان کليساي گردشگري اصفهان وانک کليساي اصفهان وانک گردشگري کليساي گردشگري وانک اصفهان کليساي گردشگري اصفهان وانک کليساي وانک اصفهان گردشگري وانک کليساي گردشگري اصفهان وانک کليساي اصفهان گردشگري وانک گردشگري اصفهان کليساي وانک گردشگري کليساي اصفهان