City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

کوه قزل ارسلان 3250 متر

(29 رای)


 برج صخره اي قزل ارسلان که از آن با عنوان کوه قزل ارسلان نيز ياد مي شود، با  3250 متر ارتفاع در رشته کوه هاي الوند و در جناح شمالي اين سلسله جبال در شمال غربي شهر همدان قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • کوه قزل ارسلان 3250 متر
کوه قزل ارسلان 3250 متر مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»قله قزل ارسلان توسط گردنه ای در قسمت جنوب شرقی به قله دائم برف به ارتفاع 3450 متر و از سمت شمال به قلل کوه کرکسین به ارتفاع 2959 متر و از جناح غربی به ارتفاعات 2549 متری سوخته متصل می شود.

 • زمان مناسب بازدید

  بهترین زمان برای صعود به قله قزل اسلان در اواخر اردیبهشت ماه و اوایل خردادماه است.
  با توجه به شرایط طوفانی حاکم بر رشته الوند و همچنین صخره ای بودن قله قزل ارسلان صعود بدان در زمستان با کمی مشکل به انجام می رسد.
 • شرایط استفاده

  از شهر همدان به سوی شمال به آبادی بزرگ مریانج و سپس با طی کردن 10 کیلومتر راه آسفالته به روستای برفین وارد می شویم. کوچه باغ های روستارا به سوی شمال غربی پیموده از باغ های سرسبزی که درختان زیادی دارند عبور می کنیم (1). در سمت چپ رودخانه بزرگ روستا، از طریق راه کاملاً مشخصی به تدریج خود را به یال قله تپه مانند دائم برف نزدیک کرده و سپس به جای صعود بر بلندای آن از مسیر مالرو در کمرکش کوه دائم برف به صورت تراورس تپه ها و دره های کوچک رو به سوی قله مخروطی و نوک تیز قزلارسالان در حالی رهسپاریم (2). که نمای زاویه دار جناح شرقی و جنوبی آن به خوبی مشخص می باشد. به تدریج ارتفاع مسیر بیشتر می شود. بر گردنه مرتفعی رسید (3) و از یال مضرس آن با گام های ممتد از لابهلای صخره ها خود را به بلندای قزل ارسلان می رسانیم. ارتفاعات بکر کرکسین با صخره های سیاه رنگ در شمال و کوه بزرگ دائم برف و قله مخروطی کلاغ لان در افق جنوبی قابل رؤیت هستند. روستاهای زیبادی از فراز قله دیده می شوند و دشت های تویسسرکان را تا امتداد دامنه های زاگرس به خوبی می توان دید. هوای سرد شده است و لکه های کوچک ابر جای خود را به ابراهای سیاه رنگی داده اند
 • مسیر پیاده روی کوچه باغ های روستارا به سوی شمال غربی پیموده از باغ های سرسبزی که درختان زیادی دارند عبور می کنیم (1). در سمت چپ رودخانه بزرگ روستا، از طریق راه کاملاً مشخصی به تدریج خود را به یال قله تپه مانند دائم برف نزدیک کرده و سپس به جای صعود بر بلندای آن از مسیر مالرو در کمرکش کوه دائم برف به صورت تراورس تپه ها و دره های کوچک رو به سوی قله مخروطی و نوک تیز قزلارسالان در حالی رهسپاریم (2). که نمای زاویه دار جناح شرقی و جنوبی آن به خوبی مشخص می باشد. به تدریج ارتفاع مسیر بیشتر می شود. بر گردنه مرتفعی رسید (3) و از یال مضرس آن با گام های ممتد از لابهلای صخره ها خود را به بلندای قزل ارسلان می رسانیم. ارتفاعات بکر کرکسین با صخره های سیاه رنگ در شمال و کوه بزرگ دائم برف و قله مخروطی کلاغ لان در افق جنوبی قابل رؤیت هستند. روستاهای زیبادی از فراز قله دیده می شوند و دشت های تویسسرکان را تا امتداد دامنه های زاگرس به خوبی می توان دید. هوای سرد شده است و لکه های کوچک ابر جای خود را به ابراهای سیاه رنگی داده اند
 • مسیر خودروی شخصی از شهر همدان به سوی شمال به آبادی بزرگ مریانج و سپس با طی کردن 10 کیلومتر راه آسفالته به روستای برفین وارد می شویم.

اماکن مرتبطتگ ها