City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

کوير شورآب سمنان

(47 رای)


کوير شورآب در جنوب شرقي شهرستان سمنان، در استان سمنان قرار دارد. رودخانه شورآب با جهتي شمالي جنوبي پس از عبور از عرصه اين کوير به کوير مرکزي ايران ميريزد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • کوير شورآب سمنان
 • کوير شورآب سمنان
 • کوير شورآب سمنان
 • کوير شورآب سمنان
کوير شورآب سمنان کوير شورآب سمنان کوير شورآب سمنان کوير شورآب سمنان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»عبور این رودخانه باعث شده است که زمینهای باتلاقی و پفکی عمده عرصه این کویر را فرا بگیرد و به همین خاطر پوشش گیاهی زمین بسیار اندک است. در حاشیه رود شورآب رملهای ماسه ای قابل مشاهده است.

 • ویژگی ها

  پوشش گیاهی منطقه فقیر بوده و به منظور جلوگیری از طوفان شن توسط منابع طبیعی تاغ کاری شده است هر چند به صورت تنک انواع گون نیز در آن دیده می شود که در اعماق کویر دیگر از آنها خبری نیست . از جانوان منطقه می توان به مار، شتر و بزمجه اشاره داشت.
 • سیمای عمومی

  آب رودخانه شورآب در این نقطه کاملاً اشباع شده از نمک است. رودخانه دارای ویژگیهای بسیار جالبی است. آب رودخانه شوراب همانند دوغاب گچ در مسیل جریان دارد. در کناره های رودخانه نیز لایه ضخیمی از نهشته های نمکی، سطحی صاف و صیقلی و سفید رنگ را بوجود آورده است. بعد از عبور از رودخانه شورآب زمین کاملاً عاری از پوشش گیاهی است و کوه سرخ در حدود ۵ کیلومتری جنوب شرقی خود نمایی می کند. کوه سرخ بدلیل وجود تپه های سرخ به این نام شهرت یافته است. فرسایش در دامنه این کوه مناظر زیبایی را بوجود آورده است بگونه ای که در اثر وزش باد زیر سنگهایی که بصورت ورقه ورقه تا بالای تپه ها امتداد یافته اند، خالی شده و اشکال زیبایی را بوجود آورده است. از اینجا می توان در حاشیه کوه سرخ حرکت کرد. در مسیر صعود جذابیت های زیادی وجود دارد که می توان به بلور های نمکی میان دره ها و همچنین گسل های ایجاد شده و لایه های رنگین زمین اشاره کرد.
 • مسیر خودروی شخصی برای دسترسی به این منطقه ١٠ کیلومتر از سمنان به سمت غرب و در مسیر جاده به سمت تهران حرکت کنید. از پمپ بنزین سمت چپ عبور و وارد جاده روستای صوفی آباد به سمت جنوب شوید. مسیر را به سمت جنوب شرق و از میان زمینهای کشاورزی ادامخ دهید. در طول مسیر راه های فرعی بسیاری جهت دسترسی به زمینهای کشاورزی و چاه های آب وجود دارد که ممکن است شما را دچار اشتباه کند. بنابراین مسیر را به سمت جنوب شرقی و بدون انحراف به طرفین ادامه دهید. در کیلومتر ١٩ جاده خاکی، مسیر به سمت شرق انحراف یافت. البته اگر خودروی شما مناسب کویر است می تواند از کیلومتر ١٩ به سمت جنوب حرکت کنید.
  در کیومتر ٢٢ از ابتدای جاده خاکی، رودخانه شوراب مسیر تردد خودروها را بریده است. با خودروهای سواری امکان عبور از آن وجود ندارد.

اماکن مرتبطتگ ها