City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

کوير نمک دستگردان (کفه نمک)

(27 رای)


کوير نمک دستگردان در استان يزد واقع شده و بخشي از بدنه کوير مرکزي ايران است که در 90 کيلومتري شمال شرقي شهرستان طبس قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»کویر نمک دستگردان (کفه نمک) در مصب رودخانه هایی که از کوه های درنجال و خورمایو در جنوب غربی، تنگل گز و تنگل چرق در جنوب شرقی و ازبک کوه در شرق قرار گرفته تشکیل شده است. منطقه به کل فاقد پوشش گیاهی است و در حاشیه آن گیاهان شور پسند همچون اشنان قابل مشاهده است. کفه نمک پوشیده از قشر نمک سفید رنگ و زمینهای پف کرده رسی است ولی پلتفرمهای نمکی در آن قابل مشاهده نیست. کویر گستره ای شمالی جنوبی دارد و طول شمال به جنوب آن در حدود 30 کیلومتر و عرض آن در بیشترین حالت در حدود 20 کیلومتر است. این منطقه از شرق جاده ارتباطی طبس- بردسکن قابل دسترسی است.

  • ویژگی ها

    دستگردان که در نیمه شرقی مرکزی ایران و در مجاورت کویر پهناور نمک قرار دارد دارای آب و هوایی گرم و خشک است و میزان بارندگی سالیانه آن در سالهایی که بارندگی خوب است به طور متوسط از 150 میلیمتر تجاوز نمی کند .
    دستگردان یکی از مناطق باد خیز کشور است و در اغلب روزهای سال بادهای منطقه ای از سمت مشرق به مغرب در حال وزیدن است و این بادها در هوای تابستان با گرد و خاک همراه می شود.
  • زمان مناسب بازدید

    آب و هوای بهاری در دستگردان از اوایل اسفند شروع می شود. آب و هوای بهاری تقریبا تا اواسط اردیبهشت ماه بیشتر ادامه ندارد و گرمای زودهنگام در دومین ماه سال به سراغ منطقه می آید و تا پایان مهرماه تقریبا ادامه دارد اوج گرمای منطقه در تیر و مرداد ماه است که درجه هوا گاهی تا مرز 50 هم می رسد در حقیقت تابستان دستگردان حدود شش ماه از سال را شامل می شود. پاییز بخش دستگردان عمری کوتاه دارد و می توان گفت از 40 روز بیشتر تجاوز نمی کند از اوایل آذرماه هوای سرد زمستانی بر منطقه حاکم می شود و در دیماه برودت هوا تا 10 درجه سانتیگراد زیر صفرهم می رسد اما گرمای هوا از نیمه های بهمن افزایش می یابد.


تگ ها