City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

کویر ابوزیدآباد

(39 رای)


بخشی از بیابان بزرگ بند ریگ در شمال ابوزیدآباد و ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی كاشان منطقه اي به اسم كوير زيدآباد قرار داره ، كوير زيدآباد سومين مقصد كويرگردي ايران به حساب مي آيد و مي تواند يك مقصد سفر چند روزه در دسته سفرهاي  كويرگردي باشد.شهر زیرزمینی اویی هم در نوش آباد که در ۵ کیلومتری غرب آران و بیدگل قرار دارد نیز واقع شده است. برای بازدید از شهر زیرزمینی می‌بایست از بلوار قطب راوندی در کاشان وارد بلوار کویر شده و از آنجا با ادامه مسیر به نوش‌آباد برسید. اگر هم نخواستید می توانید ابتدا به سمت آران‌ وبیدگل بروید و از آن سمت وارد بلوار شمس‌آبادی شوید وبا ادامه مسیر به نوش‌آباد و شهر زیرزمینی اویی برسید.اگر بیشتر سرچ کنید و سر حوصله به این منطقه بیایید آثار بیشتری از قبیل كاروانسراي ابوزيد آباد، مسجدجامع و نقشينه،‌ سايت باستاني ويگل، مسجد جامع سي زان، امامزاده محمد، قلعه مورچان، روستاي هدف علي آباد، درياچه نمك و كاروانسراي مرنجاب، تپه هاي ماسه اي ، شتر سواري در روستاي تقي آباد را نیز می توانید به لیست دیدنی های منطقه اضافه کنید و از دیدن آنها لذت ببرید.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • کویر ابوزیدآباد
 • کویر ابوزیدآباد
 • کویر ابوزیدآباد
کویر ابوزیدآباد کویر ابوزیدآباد کویر ابوزیدآباد مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : اقتصادی
 • آدرس : 30 كيلومتري جنوب شرقي كاشان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»كوير ابوزيدآباد به دليل سختي مسير و سرراست نبودن نسبت به كوير مرنجاب و مصر بكرتر باقي مانده است.همچنين به دليل نزديكي جذابيت هاي گردشگري امكان سفر به مدت چند روز هم در اين سفر فراهم است.

 • تاریخچه

  گویش بیذوی و همچنین فرهنگ مردمان این منطقه جز مهمترین جاذبه های گردشگری آن به شمار می رود. از جمله جاذبه های گردشگری که در نزدیکی این کویر وجود دارند و شما می توانید در بعد از طبیعت گردی در کویر ابوزید آباد در کاشان به سمت آن ها هم بروید قلعه کرشاهی، آب ‌انبار صفوی، شهر زیرزمینی اویی و شهر تاریخی نوش‌آباد (که به روایتی پایتخت انوشیروان ساسانی بوده است) هستند..

 • ویژگی ها

  کویر ابوزیدآباد در کاشان از لحاظ حیات وحش امنیت بهتری را نسبت به منطقه مرجاب برای مسافران دارا می باشد، پوشش جانوری منطقه عبارت است از: شاهین، عقاب، خرگوش، روباه شنی، گربه شنی، شغال، گرگ، جرد، هوبره انواع آگاما و مار، لاسرتای مرنجابی، پامسواکی و…
 • سیمای عمومی

  جاذبه گردشگري و دیدنی منطقه کویری ابوزیدآباد این منطقه بیشتر در شمال آن و در امتداد جاده خاکی به طول ۲۵ کیلومتر واقع شده ‌اند، در فاصله‌ی حدود ۸ کیلومتری شهر تپه شن‌های روان را خواهید دید. اگر خواستید که به تپه های بزرگتر و زیباتر خودتان را برسانید می بایست که مسیر کویر و کنارگذر دریاچه نمک چال عروس را نیز طی کنید
 • زمان مناسب بازدید

  فصول سرد سال
  از شهريورماه تا ارديبهشت ماه
 • پیشنهاد ویژه

  برای جلوگیری از اُفت قند خون خوراکی های کربوهیدرات‌دار به همراه داشته باشید و توجه کنید که خوراکی های شکردار به ویژه شکرهای مصنوعی برای زمان بسیار کوتاه قند بدن تان را تامین خواهند کرد.

 • شرایط استفاده

  سعی کنید در اواسط روز کویرپیمایی نکرده، زیر آفتاب نباشید و بیشتر به تماشا بنشینید؛ چرا که در این وقت از روز بدن به سرعت آب خود را از دست داده و احساس ضعف می‌کنید.
  خطر گم شدن در صورتی که تمامی نکات ضروری برای سفر به کویر را رعایت فرمایید نیز وجود ندارد.
  برای بازدید از کویر ابوزید آباد در کاشان نیازی به مجوز ندارید.
 • وسایل مورد نیاز

  کوله یک روزه ، کفش سبک کوه پیمایی، کاپشن بادگیر، کلاه گرم، دستمال گردن، دستکش، آتش زنه، گوپرو، آب آشامیدنی به ازاي هر روز سفر هر نفر مي بايست 4 ليتر آب همراه داشته باشد، پاور بانک، پول نقد، کرم ضد آفتاب، کمک های اولیه، کیسه زباله، عینک آفتابی، دارو های عمومی، دوربین، حشره کش ، کرم دافع حشرات ( بيفور بايت و افتربايت) ، زیرانداز ، میان وعده، نقشه یاGPS، قطب نما،
 • سایر اطلاعات

  اگر خواستید شب را در کویر ابوزید آباد در کاشان این کویر زیبا و دلربا بمانید می توانید در کاروانسرای صفوی کویر ابوزیدآباد که شرایط اقامت را برای مسافران فراهم آورده نیز اقامت داشته باشید. علاوه بر این کاروانسرا، مراکز اقامتی کاشان و آران و بیدگل و یا زائر سرای امامزاده آقا علی عباس نیز جهت اقامت در این منطقه استفاده کنید. به دلیل دسترسی سخت‌تر نسبت به منطقه مرنجاب این منطقه بکر باقی مانده است.

 • منبع

  بزنيم بيرون
 • مسیر خودروی شخصی به منظور دسترسی به کویر ابوزیدآباد در کاشان تقریبا حدود ۴ ساعت رانندگی از تهران لازم است. مسیر دسیترسی شما از اتوبان تهران قم آغاز می شود و با عبور از از قم و ادامه دادن جاده در آزادراه امیرکبیر یا جاده قم-کاشان وارد شهر کاشان می شود. زمانی که به کاشان وارد شدید به سمت بلوار قطب راوندی بروید و با ادامه مسیر در بلوار ملاصدرا به یک دو راهی می‌رسید که در سمت چپ شما قرار دارد، به سمت چپ بپیچید تا با ادامه مسیر به کویر ابوزیدآباد در کاشان برسید.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها