City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غار لاديز ميرجاوه

(12 رای)


غار لاديز يکي از جاذبه هاي طبيعي زيباي سيستان و بلوچستان است که در فاصله 100 کيلومتري شهرستان زاهدان و در 10 کيلومتري شهرستان ميرجاوه قراردارد؛ اين منطقه داراي آبشار و چشم اندازهاي زيبا با پوشش گياهي غالب گز است و با توجه به کيفيت خوبآب غار لاديز، مورد استفاده شرب و کشاورزي اهالي لاديز وميرجاوه قرار مي گيرد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • غار لاديز ميرجاوه
 • غار لاديز ميرجاوه
 • غار لاديز ميرجاوه
 • غار لاديز ميرجاوه
غار لاديز ميرجاوه غار لاديز ميرجاوه غار لاديز ميرجاوه غار لاديز ميرجاوه مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»غار لاديز در ‪ ۱۰‬کيلومتري شهر ميرجاوه با طول ‪ ۱۵‬کيلومتر از مناظر طبيعي و جذاب شهرستان زاهدان است که همواره با وجود خشکسالي‌هاي چند سال گذشته به طور دائم و پيوسته از سقف و کف آن آب جريان دارد .
غار طبیعی “لادیز” شگفتی است که در دل کوه روستای “لادیز” از توابع شهرستان زاهدان و در 100 کیلومتری آن قرار دارد.
زیبایی های منحصر به فرد این غار در منطقه کویری و در جوار چهارمین قله مرتفع ایران از قابلیت های فراوانی برای جذب طبیعت گردان و گردشگران داخلی و خارجی برخوردار است.
در گرمای بالای 40 درجه فصل تابستان این منطقه، گویی در میان غار لادیز باران می بارد و بوی نم، سبزه و گل در دشت مقابل آن، روح و تن آدمی را نوازش می دهد. ارتفاع غار آبی “لادیز” در حدود 5/2 متر و طول آن 15 متر است و در نهایت زیبایی قرار دارد. در تمام طول سال از سقف و اطراف این غار، قطرات درشت آب جاری است که در کف آن یک جریان آب دائمی را تشکیل می دهد و انعکاس صدای قطرات آب در غار، حس شگفت انگیزی را بر روح و تن شنونده مستولی می کند.

 • ویژگی ها

  اطراف دهانه ورودي غار از پوشش گياهي زيبايي برخوردار است و درختان پده ، گز و انواع گياهان علفي جذابيت خاصي به آن داده و در روزهاي تعطيل مکان تفريحي خوبي براي برخي خانواده‌هاي زاهداني و ميرجاوه است .
 • زمان مناسب بازدید

  آب و هوای روستا در فصول پاییز، زمستان و اوایل بهار مطبوع و دلپذیر و در تابستان‌ ها گرم است
 • پیشنهاد ویژه

  آبشار لادیز نیز در همین روستا و در فاصله نزدیکی از غار آبی “لادیز” قرار دارد به طوری که می توان با پای پیاده این مسافت را پیمود. ترکیب دو پدیده “آبشار” و “غار” در این منطقه باعث شده است برخی خانواده های زاهدانی اوقات فراغت ایام تعطیل خود را در روستای لادیز بگذرانند.
 • سایر اطلاعات

  همجواری روستای لادیز با کوه تفتان، موجب پدید آمدن چشم‌اندازهای بدیع و اماکن تاریخی و طبیعی شده است و همه ساله، کوهنوردان بسیاری برای صعود به بام جنوب شرق کشور به این منطقه عزیمت می‌کنند. مردم روستای لادیز از طریق فعالیت‌ های زراعی، دامداری، صنایع دستی و اشتغال در امور خدماتی امرار معاش می کنند و محصولات عمده زراعی روستا مشتمل بر گندم، جو و علوفه است. جاده های دسترسی و آسفالته این روستا و پدیده های طبیعی زیبای آن هر تابستان پذیرای شماری از میهمانان داخلی و خارجی است. موقعیت گردشگری وجغرافیایی لادیز موقعیت و تاریخچه روستای لادیز از توابع بخش میرجاوه شهرستان زاهدان، با مختصات جغرافیایی 61 درجه و 19 دقیقه طول شرقی و 28 درجه و 56 دقیقه عرض شمالی، در 25 کیلومتری جنوب غربی شهر میرجاوه واقع شده است. این روستا از جنوب هب کوه شاه‌چنار محدود می‌شود. روستای لادیز از سطح دریا 1200 متر ارتفاع دارد و اقلیم آن گرم و خشک است.
  محصولات عمده زراعی روستا مشتمل بر گندم، جو و علوفه می‌باشد. انار، گلابی و هلو از محصولات سردرختی آن است و عمدتاً به کشورهای همجوار (پاکستان و افغانستان) صادر می‌شود. دامداری نیز در روستا رونق دارد و انواع فرآورده‌های لبنی و گوشت قرمز از تولیدات دامی این روستاست. زنان و دختران روستای لادیز با بافت انواع قالی و سوزن‌دوزی‌های زیبا در بهبود درآمد خانوار روستایی تأثیر بسیار مهمی دارند.
  روستای لادیز در دشتی وسیع استقرار یافته و بافت مسکونی متراکمی دارد. خانه‌های روستاییان عمدتاً با خشت و گل و چوب بنا گردیده‌اند و سقف‌های مسطحی دارند. برخی از خانه‌ها با مصالح آجر، آهن و گچ ساخته شده‌اند. جاذبه‌های گردشگری روستای لادیز جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیاری دارد.
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google

اماکن مرتبطتگ ها