City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غار عباس آباد

(22 رای)


در فاصله 85 کيلومتري قزوين و به سمت روستاي آبگرم، کوهي منفرد به ارتفاع حدود 300 متر از زمين​هاي اطراف قرار دارد. غارهاي عباس آباد در اين کوه زايش يافته ​اند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • غار عباس آباد
 • غار عباس آباد
 • غار عباس آباد
 • غار عباس آباد
غار عباس آباد غار عباس آباد غار عباس آباد غار عباس آباد مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : استان قزوین، آبگرم، از آبگرم به سوی قزوین و در سمت راست جاده و 600 متر با دهانه غار فاصله داریم. (در مجموع تا شهر قزوین 85 کیلومتر)

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»دهانه​ های غارها مشرف به رودخانه خَرِّه رود (رود گلین) و در ارتفاع 1550 متری سطح دریا قرار دارند. دهانه​ ها حدود 200 متر از یکدیگر فاصله دارند.

 • تاریخچه

  هر دو غار زیستگاه انسان​ ها بوده​ اند و وجود بقایای سفال​ هایی که درنتیجه حفاری​ های بسیار شکسته و خرد شده​ اند، گویای سال​ها زندگی انسان​ها درون غار است.
  به نظر می​رسد زمانی که بستر رودخانه خره رود بالاتر از محل کنونی بوده، شاخه​ ای از آب آن درون این که نفوذ کرده است و در شرایط آن زمان بر اثر گذر آب و آهک خوری و فرسایش ناشی از آن، هر دو غار ایجاد شده ​اند.
 • ویژگی ها

  غار بزرگ یکی از محل​های وسیع زندگی خفاش ​هاست. تعداد خفاش​ ها به قدری زیاد است که بازدیدکنندگان هنگام ورود به آخرین تالار تصور می​کنند در انتهای غار آبشاری جریان دارد و صدای آن را می​شنوند؛ در حالی که صدای آبشار مانند حاصل حرکت و تنفس دسته جمعی خفاش ​هاست.
 • سیمای عمومی

  غارشمالی
  این غار وسیع​تر به عمق حدود 160 متر با دالانی به طول 50 متر و پهنای متغیر از 2 تا یک متر و بلندی حدود 2 متر آغاز می​شود. در مسیر این دالان پرتگاهی با ارتفاع تقریبی 2 متر وجود دارد که باید سنگ نوردی شود. دالان به تالاری به وسعت 40 متر مربع، که کف آن یک چاله پرتگاهی قرار دارد، منتهی می​شود؛ گذر از این تالار باید از کناره سمت راست انجام شود. سپس با عبور از یک دروازه بزرگ، تالار اصلی آغاز می​شود. کف این تالار پوشیده از کانی رُس لغزنده است که با شیبی تند به انتهای غار می​رسد. وسعت این تالار حدود 800 متر مربع و از بخش​ هایی گوناگون تشکیل شده است. زیباترین بخش غار، دخمه سمت راست تالار است که زیر یک شکاف را پوشانده، زیبایی خاصی به غار بخشیده ​اند. در غار فعالیت غارسنگ​سازی رُخ نداده و آنچه مانند چکنده​ های بزرگ به چشم می​خورد، سنگ​های آویزان چسبیده به سقف است. ارتفاع سقف این تالار از چند متر تا 20 متر متغیر است.
  غار جنوبی
  این غار از وسعتی کم​تر برخوردار است. پس از عبور از دالانی تنگ به عمق 30 متر و چند پیچ و خم به تالار اصلی می​رسیم. طول و عرض این تالار حدود 15×40 متر است. از این تالار چند دهلیز و دالان فرعی جدا می​شود که طویل​ ترین آن​ها دالان انتهای تالار است. این دالان رفته رفته تنگ می​شود و به انتها می​رسد. کف این تالار نسبتاً افقی است. درون این غار هم غارسنگ قابل ملاحظه​ ای دیده نمی شود و فقط در بعضی بخش​ های آن چکنده ​های نخودی زایش یافته​ اند. از آن جا که هر دو غار درون کوهی با حوضه آبگیر ناچیز زایش یافته​اند و غارسنگ چشم گیری هم درون آن​ها نیست.
 • نقاط منفی

  کف تالار به دلیل وجود فضله خفاش ​ها لغزنده است.
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google
 • مسیر خودروی شخصی به فاصله 55 کیلومتری شهر قزوین روستا/ شهر آبگرم قرار گرفته است. از آبگرم به سوی قزوین و در سمت راست جاده و بعد از حدود 4 کیلومتر، کوهی منفرد به ارتفاع حدود 300 متر از زمین​های اطراف قرار دارد. غارهای عباس آباد در این کوه زایش یافته ​اند.

اماکن مرتبطتگ ها