City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبشار آبتاف دهلران

(78 رای)


 آبشار آبتاف در مسير ميمه به پهله زرين آباد شهرستان دهلران و در نزدیکی روستای زرآب واقع شده است. آبشار آبتاف در زمره آبشارهاي زيباي استان ايلام است که از پيرامون آن به عنوان تفرجگاه استفاده مي‌شود. آبشار آبتاف ایلام محوطه وسیعی را اشغال کرده و از جمله آبشارهای بزرگ کشور است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبشار آبتاف دهلران
 • آبشار آبتاف دهلران
 • آبشار آبتاف دهلران
 • آبشار آبتاف دهلران
 آبشار آبتاف دهلران آبشار آبتاف دهلران آبشار آبتاف دهلران آبشار آبتاف دهلران مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»پَهله شهری است در استان ايلام که مرکز بخش زرين آباد شهرستان دهلران در اين استان است. پهله در 122 کيلومتري جنوب خاوري شهر ايلام واقع شده است. روستای زراب از توابع بخش زرین آباد می باشد که در حدّ فاصل دو منطقه شهری به نام های میمه و پهله زرین آباد واقع گردیده است . فاصله این روستا تا مرکز بخش 11کیلومتر است و در کنار جاده ارتباطی مربوطه که مرکز بخش را به مرکز استان ارتباط می دهد واقع گردیده است. روستای زرآب از ناحیه شمال با آبادی موسوم به گوراب و از ناحیه شرقی به ارتفاعات موسوم به گل زرد و کله ونی در حواشی روستای خربزان و از ضلع غربی با حواشی سادات سید ناصرالدین(ع) و از سمت جنوب با روستای هفتکده و طایفه گوران همسایه می باشد .
روستای زرآب از آب و هوای زاگرسی برخوردار است. گونه های زیادی از گیاهان خوراکی ،دارویی ،صنعتی ،درختان باثمر و انواع درختان صمغی مفید به وفور می توان یافت که از این گونه ها می توان به درخت ون یا سقز ، درختچه بادام، بوته کتیرا و گون و ... اشاره نمود که اخیرا همین انواع فراورده ها گوشه ای از اقتصاد روستا و سایر عوامل زیربط را تامین نموده است. یکی دیگر از درختان مفید درخت بلوط است که زیبایی منطقه را دوچندان کرده است فوایدآن در سطح سنتی ان فراوان است ، از این درخت بهره برداری هایی از جمله دانه بلوط آن که مصرف خوراکی داردهم برای انسان و هم برای احشام مورد استفاده قرار می گیرد و از شاخه و برگ آن برای خوراک دام و از چوب ان برای هیزم آتش استفاده می شود البته فوایدبسیار دیگری دارد که هیچ بهره برداری صنعتی از ان صورت نمی کیرد. گیاهان دیگری از جمله انجیر کوهی ،زالزالک ، کنگر، گل نیلوفر،بلالیک(آلبالوی وحشی) ،انواع سبزی های خوراکی از جمله تربچه کوهی، تره،طوله و دهها نوع دیگر در این منطقه به وفور دیده ومورد استفاده قرار می گیرد.

 • ویژگی ها

  در این منطقه حیوانات فراوانی اعم از اهلی و وحشی وجود دارد ،از میان حیوانات اهلی می توان به گاو ،گوسفند،بز،اسب،قاطر،الاغ و انواع پرندگان همچون مرغ خانگی ،بوقلمون ،غاز ،اردک و ... اشاره نمود. منطقه دارای گونه هایی از حیوانات وحشی از جمله نسل نادر پلنگ ها ،گرگ ،خرس،کفتار ،روباه،شغال خرگوش و پرندگان بومی همچون کبک،تیهو،کبوتر،کلاغ،عقاب و جغد می باشد.

اماکن مرتبطتگ ها