City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبگرم معدني فردوس

(45 رای)


آبگرم معدني فردوس درکيلومتر 22 جاده اصلي فردوس به مشهد واقع شده و بيش از دويست سال سابقه تاريخي دارد . آبگرم فردوس حالا به يکي از جاذبه هاي توريستي اصلي خراسان جنوبي در حوزه درماني تبديل شده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبگرم معدني فردوس
 آبگرم معدني فردوس مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : اقتصادی
 • آدرس : خراسان جنوبی - فردوس - 22 کیلومتری جاده اصلی فردوس مشهد

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

3.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

4.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي
 کوهنوردي
 کويرنوردي
 غارنوردي
 دره نوردي
 آبشارگردي
 درياچه گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»با توجه به آزمایشات انجام شده برای امراض جلدی و کبدی و دردهای مفصلی، اتصاع عروق، پیشگیری از رسوب سنگ درکلیه، بیماری های رماتیسمی، دردهای مفصلی وعصبی، افزایش سوخت و سازبافتها، کاهش درد و رفع گرفتگی عضلات، افزایش دامنه حرکتی اندام ها، بهبود دردهای ناحیه ستون فقرات و دیسک کمر و پیشگیری از ایجاد انحراف در ستون فقرات مفید بوده و همه ساله برتعداد مراجعین افزوده می شود.
به همین لحاظ آبگرم معدنی فردوس یکی از مهمترین جاذبه های طبیعی و قطب گردشگری و آبدرمانی شرق کشور محسوب می شود که همه روزه پذیرای جمع کثیری از مردم شریف ایران اسلامی می باشد و در سفر هیئت محترم دولت به استان خراسان جنوبی نیز، به عنوان منطقه نمونه گردشگری مصوب گردید. • تاریخچه

  درقدیم الایام دو باب حوضچه از سنگ وآهک ساخته شده وسقف آن با آجر به صورت گنبدی پوشش شده و چون آب آن خاصیت درمانی داشته واز روستاهای اطراف و همچنین شهرهای همجوار پیاده و یا با وسیله نقلیه عمومی جهت استفاده از آب آن مجبور بودند بیتوته کنند، از سال1345 تولیت آن را هلال احمر فردوس عهده دار شد،
 • ویژگی ها

  از خواص درمانی آب گرم معدنی این چشمه می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  افزایش سوخت و ساز بافت ها: در اثر افزایش حرارت بافتهای مختلف بدن، میزان سوخت وساز یا متابولیسم عمومی بافت ها نیز زیاد می شود.
  اتصاع عروق: بالا بودن حرارت آب منجر به بالا رفتن حرارت بدن و متعاقب آن، متسع شدن عروق و مویرگ ها می شود. در ضمن، اتصاع عروقی می تواند ناشی از افزایش سوخت و ساز سلول ها باشد که نیاز به اکسیژن اضافی و دفع بیشتر مواد حاصل از سوخت و ساز دارند.
  افزایش جریان خون: افزایش درجه حرارت بدن موجب زیادتر شدن سوخت و ساز سلول ها می شود که برای جبران کردن این امر، بدن به افزایش جریان خون بافت ها روی می آورد. بنابر این، میزان جریان خون نیز متعاقب قرار گرفتن در آب گرم افزایش می یابد.
  افزایش میزان فعالیت قلب: به دنبال اتساع عروق خونی و زیاد شدن میزان جریان خون، میزان خون وارده به قلب نیز زیادتر می شود و طبق قانون فرانگ استارلینگ (هرچه خون وارده به قلب زیادتر شود، خون خارج شده از آن نیز زیادتر می شود) میزان برون ده قلبی نیز افزایش می یابد و فعالیت قلبی هم بیشتر می شود.
  به دنبال ایجاد تاثیرات فیزیولوژیکی فوق در بافت ها و اندام های بدن، یک سلسله تاثیرات درمانی در فرد مشاهده می شود، از جمله در اثر افزایش جریان خون و بهبود وضع تغذیه در اندام ها و دفع سریع مواد زاید، گرفتگی و اسپاسم عضلات فرد، بر اثر وقوع تغییرات مذکور، این درد و ناراحتی ورزشکار از بین می رود. به طور خلاصه می توان گفت که تاثیرات درمانی آب به واسطه اثری است که آب روی پوست بدن دارد. در آب درمانی، پوست بدن به عنوان یک عضو مهم و اساسی است، زیرا بر اثر برخورد جریان آب، گیرنده های عصبی پوست تحریک می شوند. تحریکات ایجاد شده از طریق اعصاب، بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارند و این تاثیرات سیستم عصبی مرکزی است که باعث به وجود آمدن اثرات درمانی آب می شود. استفاده از آب درمانی روی جریان خون، سوخت و ساز بدن، سیستم عصبی، ترکیب خون و میزان ترشح غدد نیز تاثیر می گذارد و در نهایت، تجمع این تاثیرات روی روان فرد منعکس می شود.
 • امکانات ویژه

  این مجتمع در حال حاضر مجهز به استخر آب درمانی، وان های خصوصی، سوئیت های اقامتی با تمام امکانات، اتاق های ارزان قیمت، رستوران، شهر بازی و فضاهای ورزشی، تفریحی است.
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google

اماکن مرتبطتگ ها