City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پناهگاه حيات‌ وحش راسوند شازند

(38 رای)


پناهگاه حيات‌ وحش راسوند مرکزي  منطقه راسوند در جنوب غربي استان مرکزي وغرب اراک وجنوب شهر شازند واقع شده وفاصله آن از شهر اراک ۳۲کيلومتر است .نزديکترين محل شناخته شده به اين منطقه شهر شازند است که در مجاورت منطقه قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»وسعت پناهگاه حيات‌ وحش راسوند شازند ۱۰۵۰۰هکتار است.
راسوند منطقه ای کوهستانی به صورت رشته کوهی مایل از سمت شمال غرب به طرف جنوب شرقی کشیده شده است.بلند ترین قله استان مرکزی به نام قله شهباز با ارتفاع ۳۳۸۸متر در این منطقه واقع گردیده است.منطقه راسوند دارای طیفی از زیستگاههای مختلف نظیر صخره ها،دره ها،تپه ماهورها،مراتع،غارها،کشتزارها وانواع اکوسیستم انسان ساخت را در بر می گیرد.فون منطقه شامل:کل وبز،قوچ و میش، پلنگ،روباه، شغال،خرگوش، تشی،گراز، کفتار، کبک، تیهو، عقاب،جغد،سهره و... است. فلور منطقه از انواع مختلف گیاهان علفی،بوته ای،درختچه ای ودرختی تشکیل شده است.گونه های غالب منطقه شامل:استی پا،گل گندم،کنگر،فرفیون،فستوکا و... است.

 • تاریخچه

  تاريخ تاسيس منطقه پناهگاه حيات‌ وحش راسوند شازند از ابتدا تا كنون: اين منطقه در سال 1381 توسط شورايعالي حفاظت محيط زيست به عنوان پناهگاه حيات وحش تعيين گرديد.
 • سیمای عمومی

  راسوند منطقه ای کوهستانی به صورت رشته کوهی مایل از سمت شمال غرب به طرف جنوب شرقی کشیده شده است.بلند ترین قله استان مرکزی به نام قله شهباز با ارتفاع ۳۳۸0متر در این منطقه واقع گردیده است.منطقه راسوند دارای طیفی از زیستگاههای مختلف نظیر صخره ها،دره ها،تپه ماهورها،مراتع،غارها،کشتزارها وانواع اکوسیستم انسان ساخت را در بر می گیرد.فون منطقه شامل:کلوبز،قوچومیش،پلنگ،روباه،شغال،خرگوش،تشی،گراز،کفتار،کبک،تیهو،عقاب،جغد،سهره..میباشد.فلور منطقه از انواع مختلف گیاهان علفی،بوته ای،درختچه ای ودرختی تشکیل شده است.گونه های غالب منطقه شامل:استی پا،گل گندم،کنگر،فرفیون،فستوکا و... است
 • پیشنهاد ویژه

  جاذبه هاي اكوتوريستي پناهگاه حيات‌ وحش راسوند شازند : امامزاده سورانه، ارتفاعات شهباز ، اردوگاه باغك ،گياهان دارويي، چشمه دروغ زنه
 • شرایط استفاده

  منطقه راسوند در جنوب غربی استان مرکزی وغرب اراک وجنوب شهر شازند واقع شده وفاصله آن از شهر اراک ۳۲کیلومتر است.نزدیکترین محل شناخته شده به این منطقه شهر شازند می باشد که در مجاورت منطقه قرار دارد.

اماکن مرتبطتگ ها