City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

پل طبيعت

(204 رای)


پل طبيعت بزرگ ترين پل غير خودرويي کشور و يکي از جاذبه هاي تفرحگاهي شهر تهران است که به نماد جديدي براي پايتخت تبديل شده است. با عبور از اين پل مي توانيد در آرامش فضاي سبز بوستان هاي اطراف، چشم اندازي زيبا را از شمال و جنوب تهران در ارتفاع 40 متري تماشا کنيد. پل طبيعت در نقطه‌اي واقع شده که محل تلاقي شريان‌هاي اصلي پايتخت است و بزرگراه‌هاي مدرس، همت، حقاني و رسالت در تيررس آن قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • پل طبيعت
 • پل طبيعت
 • پل طبيعت
 • پل طبيعت
پل طبيعت پل طبيعت پل طبيعت پل طبيعت مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : بزرگراه شهید حقانی، بوستان آب و آتش، پل طبیعت

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»پل طبیعت از نظر موقعیت جغرافیایی، دو بخش مجموعه تپه های عباس آباد را به یکدیگر متصل می کند و زیباترین چشم انداز را به شهر دارد. همچنین پل طبیعت ظرفیت بیش از 10 هزار نفر را برای عبور و مرور دارد و در آن شمال و جنوب شهر با بهترین چشم انداز قابل دیدن است. به این ترتیب خود پل، منهای زیبایی و طراحی آن حالت تفرجگاهی دارد.

 • تاریخچه

  سال 89 شرکت نوسازی عباس‌آباد مسابقه‌ای برگزار کرد که در آن از همه طراحان داخلی و خارجی دعوت شد تا ایده‌های خود را درباره بزرگ‌ترین پل عبور و مرور غیرخودرویی کشور، ارایه کنند.در این مناقصه ده شرکت طراحی داخلی و خارجی شرکت کرده بودند که در نهایت پس از بررسی طرح‌ها، یک شرکت طراحی داخلی که هم طرح و هم از لحاظ اجرا با شرایط سازگار بود، انتخاب شد.
  وقتی زمین‌های عباس‌آباد طراحی می‌شد دو پل به‌عنوان گذرگاه پیاده برای اتصال دو جبهه شرقی و غربی بزرگراه مدرس در نظر گرفته شده بود. این دو پل با یکدیگر تلفیق و به صورت یک پل در چند سطح در آمد و به این ترتیب پل طبیعت شکل گرفت.
 • ویژگی ها

  این پل بزرگ ترین پل پیاده کشور است که دهانه پل بیش از 90 متر و با ارتفاع بیش از 34 متر است. همچنین 14 هزار قطعه از جهت فنی در این پل جوشکاری شده است. در واقع پل طبیعت یک سازه دو هزار تنی است که مشخصات فنی منحصر به فردی دارد. همچنین هفت هزار متر فضای سبز روی این پل طراحی شده است که مردم در حین عبور و ایستادن در این پل بتوانند از این فضای سبز استفاده کنند.
  مساحت این پل هفت هزار متر مربع است که 720 متر آن به فضای سبز و 480 متر آن به رستوران‌ها، کافی‌شاپ و دیگر فضاهای فرهنگی و تفریحی اختصاص خواهد داشت. شهروندان می‌توانند روی کفپوش‌های چوبی پل با مساحتی حدود 5100 متر مربع پیاده روی کرده یا از مسیرهای دوچرخه‌سواری و کالسکه‌سواری لذت ببرند.
 • سیمای عمومی

  طراحی این پل از پل خواجوی اصفهان الهام گرفته شده و یک سازه کاملا سازگار با محیط‌ زیست و طبیعت است که نمونه مشابه آن در پارک‌های ملی و طبیعی کشورهای فرانسه، کانادا، هلند، بلژیک، مالزی و استرالیا ساخته شده است.
  «پل طبیعت» در نقطه‌ای واقع شده که محل تلاقی شریان‌های اصلی پایتخت مانند بزرگراه‌های مدرس، همت، حقانی و رسالت است. پل طبیعت نمونه‌ای است بی‌نظیر در خاورمیانه؛ بزرگ‌ترین پل عبور و مرور غیرخودرویی کشور با 7000 مترمربع مساحت و با شرایطی منحصر به‌فرد که یکی از مقاصد گردشگری شهر تهران و نماد جدیدی برای پایتخت است.
 • امکانات ویژه

  - پل طبیعت سه طبقه دارد، طبقه اول 1450، طبقه دوم 2870 و طبقه سوم 571 متر مربع است.
  - قرار است در طبقه سوم انواع فضاهای تفریحی از نمایشگاه و کافی‌شاپ گرفته تا گالری و رستوران‌های متنوع به‌عنوان یک مقصد گردشگری جذاب ایجاد شود.
  - روی پل به تفکیک سه مسیر مشخص اسب‌رو و کالسکه‌رو، دوچرخه‌رو و انسان‌رو در نظر گرفته شده است.
 • سایر اطلاعات

  برای ساخت پل از مصالح ویژه و لوله‌های خاصی استفاده شده و بالاترین استانداردها و ضریب ایمنی برای آن در نظر گرفته شده و براساس قولی که پیمانکار اجرایی طرح داده پل طبیعت از زمان بهره‌برداری صد سال عمر خواهد کرد و در برابر حوادث و بلایای طبیعی حتی زلزله بالای هفت ریشتری تهران که سال‌هاست انتظارش را می‌کشیم، مقاوم است.
  فعالیت‌های عمرانی و شیوه اجرایی این پل با توجه به فرآیند برشکاری، مونتاژ قطعات، نصب و جوشکاری در کنار بهره‌مندی از سازه‌های فضایی در ارتفاع 40 متری در کل کشور منحصربه‌فرد است که در نهایت موجب شده سازه‌ای بزرگ در پهنه فضای سبز میانی بزرگراه مدرس نمایان شود. وزن کل سازه فلزی پل بیش از 2000 تن بوده و در ساخت آن بیش از 14 هزار قطعه فولادی با بیش از 102 کیلومتر جوشکاری به هم متصل شده است. در مجموع وزن کل بتون‌ریزی انجام شده حدود 15 هزار تن است.
 • نقاط مثبت

  پیش‌بینی فضاهای مکث روی پل و طراحی مبلمان شهری مناسب و هماهنگ با ویژگی‌های این سازه از نکاتی است که در طراحی این پل مد نظر بوده است.
 • منبع

  عکس ها: آژانس عکس تهران
 • مسیر پیاده روی اگر بوستان طالقانی را برای عبور از پل برگزیده‌اید باید از ایستگاه مترو حقانی یا از محور غرب به شرق بزرگراه حقانی به این بوستان جنگلی وارد شوید و پس از عبور از مسیرهای پیاده راه طراحی شده در این بوستان به پل طبیعت قدم بگذارید. همچنین می توانید از بوستان نوروز و یا بوستان آب و آتش با اندکی پیاده روی به مسیر پل طبیعت واقع در بوستان بنادر دست پیدا کنید.
 • مسیر تاکسی برای استفاده از تاکسی می توانید در میدان ونک سوار تاکسی شده و پس از چهارراه جهان کودک در مقابل بوستان آب و آتش و یا در مقابل بوستان جنگلی طالقانی پیاده شوید. همچنین تاکسی ها از سه راه ضرابخانه شما را به این دونقطه می رسانند اما برای عبور از بزرگراه باید از پل عابر پیاده استفاده کنید.
 • مسیر اتوبوس اتوبوس های پایانه حقانی به مقاصد میدان رسالت، میدان قدس و میدان نوبنیاد در نزدیکی پل طبیعت توقف دارند. همچنین می توانید از اتوبوس های میدان ونک به میدان رسالت استفاده کنید و در ایستگاه پارک طالقانی از اتوبوس پیاده شوید.
 • مسیر مترو با استفاده از ایستگاه مترو شهید حقانی واقع در خط یک مترو تهران، خودتان را به گذر سرو برسانید و با کمتر از 5 دقیقه پیاده روی به پل طبیعت برسید.
 • مسیر خودروی شخصی اگر می‌خواهید از بوستان آب و آتش از پل طبیعت گذر کنید باید از معابر فرعی ضلع شرقی خیابان آفریقا استفاده کنید یا بعد از گذشتن از چهارراه جهان کودک وارد خیابان دیدار جنوبی شده و به بوستان آب و آتش وارد شوید. همچنین می توانید خودروی خود را در گذر سرو واقع در اتوبان شهید حقانی، بعد از اتوبان مدرس، خروجی باغ موزه دفاع مقدس پارک کنید و از آنجا با اندکی پیاده روی به پل طبیعت برسید.
 • نظر
  جمعه 07 خرداد 1395

  سلام میشه یکی لطف کنه بگه اسم اون کافه این که اخر پل طبیعت وجود داره چیه ؟؟؟؟؟

 • نظر
  چهارشنبه 14 آبان 1393

  دید پل طبیعت از شمال خیلی زیبا است. برای بار اولی که رفتم وسط پل و به کوه های شمال نگاه کردم، یه لحظه احساس کردم ساختمون های شمال شهر مثل اتریش ساخته شدن :)

 • نظر
  پنجشنبه 27 اسفند 1394

  سلام
  پل طبیعت برای لحظه ی سال تحویل برنامه داره؟

 • نظر
  سه شنبه 26 خرداد 1394

  با سلام. ایا پارک طبیعت و پارک اب ک اتش سفره خانه هم دارد؟ ممنونم جواب بدید

  پاسخ : سلام؛ در این پارک رستوران ها، فست فود ها و کافه های متعددی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

 • نظر آزاده
  شنبه 25 دي 1395

  اون طبقه پائینی پل طبیعت همه اش شده کافه و رستوران؛ ای کاش حداقل فضای این پل رو می زاشتن برای عابرای پیاده و کافه ها رو منتقل می کردن کناره های پل توی پارک جنگلی

 • نظر
  يكشنبه 30 فروردين 1394

  حتما شب های پل طبیعت رو از دست ندید. بهتون پیشنهاد می کنم که عالیه

 • نظر
  سه شنبه 01 ارديبهشت 1394

  با وجود اینکه این شب ها پل طبیعت خیلی شلوغ می شه اما هر بار که اونجا می رم، انگار بار اول هست؛ هر دفعه لذت می برم. مخصوصا الان که توش یه عالمه گل کاشتن و فضاش قشنگ شده

 • نظر
  شنبه 03 مرداد 1394

  سلام یه سوال داشتم سفره خانه در پارک طالقانی و یا آب و آتش وجود دارد که قلیان و سایر امکانات همانند دربند داشته باشد؟؟

  پاسخ : در این محدوده فست فود ها، کافه ها و رستوران های متعددی وجود داره که می تونید از اون ها استفاده کنید اما در خود محدوده اراضی عباس آباد سفره خونه ای برای سرو قلیون وجود نداره

 • نظر
  چهارشنبه 02 ارديبهشت 1394

  نورپردازی اش تو شب عالیییییه!

 • نظر
  شنبه 19 تير 1395

  ازکرج به پل طبیعت از چه راهی میتوان رفت؟

 • نظر هما
  سه شنبه 22 فروردين 1396

  چرا ساعت استفاده ش را ننوشته اید؟

  پاسخ : ساعات استفاده از ساعت 7 صبح الی 24 هست

 • نظر پریسا
  جمعه 05 دي 1393

  راستش پل طبیعت و مخصوصا اون بخشی اش که به پارک طالقانی می خوره تبدیل شده به پاتوق ما؛ فضای خیلی خوبیه برای تفریح و دل کندن از شلوغی شهر

 • نظر
  جمعه 20 شهريور 1394

  سلام . من از شهریار می خوام بیام آیا تو بوستان پارکینگ خودرو هم داره . ممنونم

 • نظر
  شنبه 24 خرداد 1399

  WCRTEXTAREATESTINPUT9059831

 • نظر
  شنبه 28 شهريور 1394

  آقای احسان؛ آب و آتش پارکینگ نداره. ولی از پارک طالقانی برید جا داره

 • نظر
  يكشنبه 10 خرداد 1394

  آقا جمعه شب ها غلغله می شه اینجا, خیلی باحاله

 • نظر
  يكشنبه 10 خرداد 1394

  چرا آخر شب ها پل رو می بندن؟ خوب ساختن که مردم برن ازش استفاده کنن دیگه روی پل رو که نباید ببندن

 • نظر
  شنبه 01 مهر 1396

  به نظر من کار اشتباهی کردن که اجازه دادن روی خود پل طبیعت کافه بزنن. درسته که طبقه پائین هست اما بهتر بود کافه ها توی فضاهای کناری قرار می گرفت و کل پل برای تفرج و استفاده مردم اختصاص پیدا می کرد.
  همینطور یه تعداد نیمکت بیشتر هم اگر توی کناره های پل بزارن واقعا بهتره و می شه نشست و منظره ها رو تو ساعت خلوتی پل تماشا کرد

اماکن مجاور

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

پل طبيعت اراضي عباس آباد پل طبيعت پل اراضي پل عباس آباد طبيعت پل پل اراضي طبيعت عباس آباد اراضي پل اراضي طبيعت اراضي عباس آباد عباس آباد پل عباس آباد طبيعت عباس آباد اراضي پل طبيعت اراضي پل طبيعت عباس آباد پل اراضي طبيعت پل اراضي عباس آباد پل عباس آباد طبيعت پل عباس آباد اراضي طبيعت پل اراضي طبيعت پل عباس آباد طبيعت اراضي عباس آباد طبيعت اراضي پل طبيعت عباس آباد پل طبيعت عباس آباد اراضي اراضي پل طبيعت اراضي پل عباس آباد اراضي طبيعت پل اراضي طبيعت عباس آباد اراضي عباس آباد پل اراضي عباس آباد طبيعت عباس آباد پل طبيعت عباس آباد پل اراضي عباس آباد طبيعت پل عباس آباد طبيعت اراضي عباس آباد اراضي پل عباس آباد اراضي طبيعت پل طبيعت اراضي عباس آباد پل اراضي عباس آباد طبيعت پل عباس آباد طبيعت اراضي پل اراضي طبيعت عباس آباد پل اراضي عباس آباد طبيعت پل طبيعت عباس آباد اراضي طبيعت پل اراضي عباس آباد طبيعت پل عباس آباد اراضي طبيعت اراضي عباس آباد پل طبيعت اراضي پل عباس آباد